header-image
Свідоцтво № 91 
Білокоз Микола Олександрович

учитель фізичної культури загальноосвітньої школи №4

Нагороджений знаком «Відмінник народної освіти», Почесною грамотою Міністерства освіти України, Грамотою управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради

 

Система роботи вчителя базується на принципах індивідуального і особистісного підходів,  формування в учнів фізичного, духовного і соціального здоров’я, широкому застосуванні різноманітних засобів і форм фізичного вдосконалення. Всі уроки вчителя мають чітку мотивацію занять фізичною культурою, вони завжди змістовні, щільні. Микола Олександрович вдало володіє методами навчання, вміє ефективно застосовувати їх у своїй роботі.

Велику увагу вчитель приділяє роботі з обдарованими учнями, керує спортивними секціями, готує учнів школи та збірну команду школярів міста до участі в змаганнях різних видів. Підготовлені ним юні спортсмени неодноразово ставали переможцями й призерами міської спартакіади серед школярів.

 У свою роботу Микола Олександрович вносить творчий настрій, нові цікаві завдання, ідеї. Принциповість, уміння досягти поставленої мети, вимогливість до себе і вихованців, дисциплінованість допомагають йому в роботі.   


 Свідоцтво № 92
Богатчук Інна Миколаївна

учитель-логопед дошкільного навчального закладу №25 «Білосніжка»

 

Нагороджена: грамотами управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, грамотами управління освіти і науки Сумської міської ради 

 

Володіючи знаннями та значним практичним досвідом роботи, виконує обов’язки логопеда-консультанта в консультативному центрі при ДНЗ № 25 «Білосніжка». 

Автор посібників: «Підводне королівство черепахи Тортіли», «Чарівний світ звуків», «Незвичайна рукавичка», «Котилася торба» та інші. 

Посіла 3-є місце в конкурсі вчителів-логопедів м. Суми «Секрет мого професійного успіху». Член творчої групи вчителів-логопедів міста.  


  
Свідоцтво № 93 
Боровик Володимир Миколайович

заступник директора з навчально-методичної роботи Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Нагороджений   Грамотою управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Дипломом ІІІ ступеня  Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу модель наукового товариства учнів Малої академії наук України, Грамотою Сумської обласної ради профспілок, Грамотою Сумської міської організації профспілки працівників освіти

 

За час роботи у закладі Володимир Миколайович зарекомендував себе як педагог, що має ґрунтовну професійну підготовку, досконало володіє ефективними та інноваційними формами і методами навчально-виховного процесу. Надає перевагу проблемно-пошуковим та дослідницьким методам навчання. Теоретичні заняття тісно пов’язує з практичною роботою в навчально-тваринницькій фермі, де діти оволодівають навичками та вміннями, що сприяє розвитку пізнавальної активності та творчих задатків вихованців. Працює над проблемою «Організація роботи з професійної орієнтації старшокласників в умовах позашкільного навчального закладу». Враховуючи сучасні вимоги до педагогічної діяльності, опрацьовує і вводить у свій доробок методики та технології, що дозволяють досягти взаємозв’язку навчального, розвиваючого й мотиваційного компоненту навчальної діяльності. Має власну систему підготовки вихованців до професійної діяльності.    

За ініціативи Володимира Миколайовича у 2005 році в закладі створено наукове товариство учнів «Ерудит», розроблено нормативне та методичне забезпечення його діяльності. Серед власних методичних надбань – авторська навчально-вихована програма поглибленого вивчення біології для обдарованих учнів, за якою працює з 2000 року. У 2016 році створив центр довузівської підготовки «Ерудит».

Протягом багатьох років Володимир Миколайович керує науково-дослідницькою роботою у закладі. Результати дослідів кожного року демонструються на підсумковій науково-дослідній конференції. Підготував 8 переможців всеукраїнських конкурсів еколого-натуралістичного напряму.  Вихованки Володимира Миколайовича у 2016 році посіли І місце у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, ІІІ місце у фінальному етапі ХІІ Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників. Вихованці гуртка «Поглиблене вивчення біології» у 2009 та 2016 роках склали іспит ЗНО з біології на 200 балів.

Володимир Миколайович постійно підвищує науково-теоретичний рівень та фахову майстерність. Щорічно проводить теоретичні семінари, відкриті уроки, семінари-практикуми для вчителів біології та педагогів-позашкільників.

Матеріали з досвіду роботи педагога друкувалися у журналі «Педагогічна Сумщина», журналі «Освіта Сумщини», висвітлювались Сумською обласною телерадіокомпанією.

Висока кваліфікація та педагогічна майстерність Боровика В.М. підтверджується його досягненнями: перемога в обласному конкурсі педагогічної майстерності «Золоте серце – 2008» у номінації «Методист позашкільного закладу». 


Свідоцтво № 94
Бугайов Володимир Сергійович

тренер-викладач комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №2

Нагороджений Грамотою Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Грамотою Сумської міської організації профспілки працівників освіти

 

Володимир Сергійович успішно готує учнів до виступів на змаганнях з волейболу обласного та всеукраїнського рівня. Серед його вихованців – неодноразові переможці та призери міських та обласних змагань, члени збірної команди області з волейболу серед юнаків. В лютому 2016 року збірна команда Сумської області під керівництвом тренера  посіла 3 місце в зональних змаганнях в залік V Спортивних ігор школярів України з волейболу.

Вихованці тренера-викладача продовжують навчання в спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю з метою подальшого підвищення їх спортивної майстерності. Випускники відділення волейболу – вихованці тренера-викладача Бугайова В. С. - були зараховані в команди Суперліги, у складі яких показали високі спортивні результати:

- Дмитро Сторожилов – «Локомотив» Харків – член збірної України, 4-кратний чемпіон України, 5-кратний володар Кубку України;

- Дмитро Богдан – «Сумихімпром» – 2-кратний срібний призер чемпіонатів України, срібний призер Всесвітньої універсіади 2015 року, майстер спорту міжнародного класу;

- Станіслав Корнієнко – «Фаворит» Лубни – бронзовий призер чемпіонату України.

Володимир Сергійович - суддя національної категорії з волейболу, постійно бере участь в суддівстві чемпіонатів та кубків України серед команд Суперліги, в обласних та міських змагання серед школярів в якості головного судді, організовує суддівство змагань з волейболу серед працівників галузі освіти міста.


Свідоцтво № 95
Василишина Галина Володимирівна

вчитель історії та правознавства загальноосвітньої  школи № 18

Нагороджена Подякою Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації, Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради, Грамотою міського голови

 

Педагог на високому рівні володіє інноваційними освітніми методами й технологіями, активно їх використовує та поширює в професійному середовищі. Працюючи над  методичною проблемою «Формування предметних компетентностей учнів у полікультурному середовищі шляхом використання інтерактивних методів навчання», учитель формує  в школярів  уміння працювати з історичними фактами, аналізувати джерела, установлювати причинно-наслідкові зв’язки, відстоювати свої думки. Вдало поєднує індивідуальні, групові та колективно-групові форми роботи, що дозволяє учням застосовувати здобуті знання для розв’язання проблемних ситуацій, конструктивної участі в дискусіях та диспутах. Важливу роль у процесі формування ключових компетентностей учнів мають використані вчителем на різних етапах уроку діяльності ділові ігри, тренінги, різнорівневі творчі завдання, інтерактивні прийоми та методи, серед яких «Незакінчене речення», «Займи позицію», «Броунівський рух», «Комунікативна атака», «Метод проектів», «Метод сократівської бесіди», «Здивуй», «Відтягнута загадка», «Ефектна цитата», «Пазли». Для посилення мотивації учнів до навчання використовуються  такі прийоми, як «Влучна цитата», «Прогнозована відповідь», «Відкладена загадка», «Статистика».   З  метою актуалізації історичних та правових знань школярів, повторення пройденого раніше навчального матеріалу, обміну думками, опрацювання загальної позиції, вчителем застосовується інтелектуальна розминка за допомогою прийомів «Попкорн», «Хвилинка», «Цифровий калейдоскоп». У своїй роботі використовує традиційні та інтерактивні форми уроків: урок – ділова гра, урок – змагання,  урок – «суд», відео урок.

При проведенні уроків Галина Володимирівна поєднує особистісно зорієнтований та діяльнісний підходи до навчання, уміло використовує інформаційно-комп’ютерні технології, що значно підвищує продуктивність праці,  інтенсивність навчального процесу та урізноманітнює навчання. Її вихованці виборюють призові місця в ІІ, ІІІ  етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та  в ІІ етапі МАН України. 

Галина Володимирівна постійно підвищує свій професійний рівень, є членом творчих лабораторій учителів історії та правознавства міста. Вона є переможцем I (міського) туру та II (обласного туру) Всеукраїнського  конкурсу «Учитель року - 2015»  у номінації «Правознавство». 


 Свідоцтво № 96
Внученко Наталія Борисівна

вихователь дошкільного навчального закладу № 18

Нагороджена Грамотою Міністерства освіти і науки України, Грамотою управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Грамотою Сумського  обласного комітету профспілки працівників освіти і науки  України                                                                                       

 

Наталія Борисівна досконало володіє ефективними формами виховання і навчання дітей, нетрадиційними методами організації навчально-виховної роботи, впроваджує інноваційні технології, творчо використовує передовий педагогічний досвід. 

Велику увагу вихователь приділяє формуванню особистості дитини, пробудженню її прагнення до пізнання. У своїй педагогічній діяльності реалізує диференційований підхід до дітей, враховує їх індивідуальні особливості. Процес навчання будує на основі поваги до дитини, враховує вікові, індивідуальні особливості дітей. Раціонально використовує завдання і ситуації проблемного характеру; засобами піскової анімації, моделювання, використовує мовні логічні завдання; спонукає дітей до пошуково-дослідницької діяльності, вивчає з ними усну народну творчість, поетичні твори.

Значну увагу педагог приділяє пошуку конструктивних форм співпраці з сім’єю, серед яких найбільш доцільними формами роботи є Дні відкритих дверей, зустрічі в родинному колі, тренінги, виставки..

Вихователь бере активну участь у районних методичних об’єднаннях, ділиться власним досвідом роботи з колегами дошкільних закладів міста, області.   


 Свідоцтво № 97 
Дрига Тетяна Василівна

заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради

Нагороджена Почесним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», Грамотою управління освіти  і науки Сумської обласної державної адміністрації, Грамотою міського голови, Подякою міського голови, Грамотою Сумської міської організації профспілки працівників освіти  

Тетяна Василівна здійснює аналіз стану та тенденцій розвитку галузі освіта, ходу виконання програм, складає прогнози розвитку  галузі та формує аналітичні матеріали, готує та вносить на розгляд проект Програми економічного і соціального  розвитку в розділі «Сучасна і якісна освіта». 

Організація роботи з розгляду працівниками управління звернень громадян, взаємодія управління з іншими зацікавленими підрозділами органів державної влади та громадськими об’єднаннями, використання різних форм та методів роботи із засобами масової інформації  забезпечують позитивну динаміку роботи кожної ланки управління освіти і науки Сумської міської ради. 


 Свідоцтво № 98
Жук Оксана Дмитрівна 

інструктор з фізичного виховання НВК: загальноосвітня школа I ступеня-дошкільний навчальний заклад № 11 «Журавонька»

Нагороджена Грамотою  управління освіти і науки  Сумської обласної державної адміністрації, грамотами управління освіти і науки Сумської міської ради, Подякою Сумської обласної ради 

 

Жук Оксана Дмитрівна – творчий, талановитий, професійно компетентний педагог, досконало володіє ефективними формами і методами організації фізичного виховання дітей дошкільного віку, учнів початкової школи. Навчальний процес спрямовує на формування у дітей основних фізичних якостей, рухових умінь, оздоровчих навичок, духовного, фізичного, соціального та психологічного благополуччя. 

Її авторська інноваційна  здоров’язбережувальна технологія «Рух назустріч природі» включає проведення оздоровчих комплексів з елементами психогімнастики, релаксації, ігр-медитацій, хатха-йоги, гімнастики у-шу, су-джок, точкового масажу на свіжому повітрі. 

Педагог здійснює науковий підхід до організації роботи з фізичного виховання дошкільників. Оксана Дмитрівна є автором посібника для педагогів та студентів педагогічних закладів «Фізкультурні  заняття на свіжому повітрі», який виданий видавництвом «Мандрівець»   у 2014 році. Педагог є переможцем обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів у 2014 році. 

Оксана Дмитрівна – керівник секції акробатики, гуртка черліденгу. Її вихованці -  неодноразові учасники конкурсів та змагань, призери Кубку України з черліденгу м. Луганськ 2014 рік (І,ІІ, ІІІ місце); Кубку України з черліденгу м. Дніпродзержинськ  2014, 2015 р.р. (І,ІІ,ІІІ місце); Всеукраїнського  фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва "Танцующее поколение - 2014" м.Суми (ІІ місце); Всеукраїнського  фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва "Танцующее поколение - 2015" (ІІІ місце); Відкритого чемпіонату з черліденгу м. Полтава 2014-2016 р.р. (І,ІІ, ІІІ місце); Відкритого чемпіонату м. Харкова з черліденгу  2015,2016 рр. (І,ІІ, ІІІ місце); ІІ Відкритого фестивалю-конкурсу  «Зірковий шанс» 2015 рік (ІІ місце); ІІ фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Чисті роси»  м. Суми 2015 рік ( ІІІ місце); Відкритого Сумського обласного турніру з черліденгу 2016 рік ( І, ІІ, ІІ місця).

 

Оксана Дмитрівна проводить майстер-класи для педагогів міста та області. Сумською обласною державною телерадіокампанією презентовано досвід роботи педагога з впровадження здоров’язберігаючих технологій в  фізкультурно-оздоровчій роботі у програмах «Дитячий калейдоскоп» (2012, 2013 роки), «Диволяндія»(2014 рік). 


 Свідоцтво № 99
Забара Людмила Олександрівна

учитель початкових класів спеціалізованої школи №2

Нагороджена Почесно грамото Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Почесною грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради, Грамотою  міської організації профспілки працівників освіти і науки України, Дипломами видавництва «Шкільний світ» за участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Панорама творчих уроків», Подяками видавництва «Шкільний світ», Грамота видавництва «Шкільний світ», присвоєно педагогічне звання «учитель-методист»

 

Людмила Олександрівна на високому рівні володіє інноваційними освітніми  методиками й технологіями, широким спектром стратегій навчання, активно їх поширює у професійному середовищі, застосовує нестандартні форми проведення уроку.

 Працює над методичною проблемою «Методи сучасної ейдетики в підвищенні ефективності процесу навчання учнів початкової школи». Активізує пізнавальну діяльність школярів, використовує мультимедійні технології, ігрові моменти, вправи з логічним навантаженням, методики ейдетики, спрямовані на розвиток зорової, слухової пам’яті, збільшення обсягів інформації для запам’ятовування, творчої уяви, мовлення. 

Учасниця Х Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні освітні технології» та фестивалю з TRIZ-педагогіки, ейдетики й  інших освітніх технологій  «Школа по-новому», І Всеукраїнського форуму Клубу успішних освітян, науково-практичного семінару «Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти». 

Створила власну комп’ютерну скарбничку корисних порад для вчителів початкових класів, розробила власний блог, має публікації статей, конспектів уроків у газеті  «Початкова освіта», на методичному порталі «Учительський журнал он-лайн». Підготувала методичну розробку «Використання прийомів ейдетики на уроках у початковій школі». Ділиться  досвідом на засіданнях методичних об’єднань, дає відкриті уроки для вчителів школи, міста.


 Свідоцтво № 100
Коба Лілія Юріївна

вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 17 «Радість»

 

Великий педагогічний досвід, виняткова цілеспрямованість, потужний творчий та інтелектуальний потенціал допомагають Лілії Юріївні створити в закладі систему фізкультурно-оздоровчої роботи, яка сприяє повноцінному фізичному розвитку дошкільників шляхом популяризації спортивних секцій з різних видів спорту, функціонування з 2010 року гуртка ритмічної гімнастики, з 2015 року - секції дзюдо. Фізкультурно-оздоровча робота дала можливість колективу дошкільного навчального закладу взяти участь та стати переможцем у проекті Фонду Кличка «Посилка успіху та CAPAROL - 2016», який розроблений для розвитку й підтримки спорту в Україні.

З метою патріотичного виховання молодого покоління, за ініціативи та активної участі Лілії Юріївни був знятий відео кліп «Ми за мир!», який презентувався на серпневій учительській конференції 2016 року.

Вихователь-методист щедро ділиться досвідом з колегами міста та області. На базі закладу проходить педагогічна практика, курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У 2015-2016 році у дошкільному закладі було проведено засідання обласної «Школи молодого керівника», семінар сестер медичних старших, секційне засідання інструкторів з фізичної культури. 


 Свідоцтво № 101
Охріменко Наталія Вікторівна 

учитель української мови та літератури загальноосвітньої школи № 21

Нагороджена грамотами управління освіти і науки Сумської міської ради 

 

Учитель працює над методичною проблемою «Упровадження елементів нових педагогічних технологій на уроках української мови та літератури», ефективно використовуючи поряд із традиційними методами навчання (словесні, наочні, практичні, репродуктивні, проблемно-пошукові, дослідницькі, продуктивні), елементи інтерактивного, особистісно зорієнтованого, ігрового, проектного, програмованого, здоров’язберігаючого, інформаційно-комунікаційного навчання, технології розвитку критичного мислення (складної цілі, вибору, випередження, самоаналізу та колективної творчості, індивідуального застосування програм залежно від особливостей учня). Володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює в професійному середовищі; застосовує нестандартні форми проведення уроків; ефективно впроваджує новітні форми й методи організації навчально-виховного процесу

Наталія Вікторівна бере активну участь у роботі шкільного та міського методичних об’єднань. Щороку входить до складу журі ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури,  тематичних конкурсів. Є керівником «Школи педагогічної майстерності».

Її учні беруть участь у ІІ, ІІІ та ІV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, у конкурсах з української мови імені П.Яцика, ораторського мистецтва, учнівської творчості, IV етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка та посідають призові місця. 


 Свідоцтво № 102
Сорока Інна Іванівна 

учитель зарубіжної літератури загальноосвітньої школи № 5

Нагороджена Грамотою Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради, Грамотою міського голови

Сорока Інна Іванівна має високу науково-теоретичну підготовку, великий досвід практичної роботи, досконало володіє ефективними формами і методами організації навчально-виховного процесу. Вчитель плідно працює над проблемою  «Розвиток творчого мислення учнів на уроках зарубіжної літератури шляхом використання  інноваційних технологій».

Інна Іванівна протягом дев’яти років очолює шкільне методичне об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу. Систематично проводить відкриті уроки, позакласні заходи, ділиться своїми здобутками в навчально-виховному процесі.  

В доробку вчителя сертифікати журналу «Зарубіжна література в школах України» (учасник  конкурсу «Сценарій позакласного  заходу», учасник конкурсу педагогічних ідей «Секрети мого фахового успіху», учасник фестивалю творчих вчительських робіт «Україна в моєму серці»; учасник конкурсу «Урок, яким я пишаюся»);  сертифікат  постійного автора  науково-методичного журналу «Всесвітня література  в сучасній школі», сертифікат учасника Міжнародного конкурсу «Краща презентація prezi російською» в номінації  «Особисті підсумки року».

У 2015 року - лауреат журналу «Всесвітня література в сучасній школі»,  лауреат конкурсу «Виховуємо духовність» (номінація «Позакласний захід»), який проводився редакцією журналу «Зарубіжна література в школах України», номінант Міжнародного конкурсу Інтерактивне резюме у форматі мультимедіа (PREZI).

Неодноразово була членом журі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови.

Досвід учителя вивчено, узагальнено, розміщено в анотованих каталогах передового педагогічного досвіду Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.


Свідоцтво № 103
Ткаченко Наталія Миколаївна

учитель географії та економіки спеціалізованої школи №7

Нагороджена Грамотами Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації 

 

Учитель досконало володіє інноваційними освітніми методами і прийомами, які спрямовані на компетентнісний підхід у навчанні, що спонукає учнів до творчої пошукової роботи; активно впроваджує проектні й ігрові технології, ефективно використовує предметно-просторове середовище кабінету, постійно поповнює його навчальними посібниками й технічними засобами, дидактичним та роздатковим матеріалом. Педагог спонукає школярів до самостійної творчої діяльності, розвиває пізнавальні здібності, пробуджує інтерес до економічних знань, застосовуючи експериментальні завдання.

Учні Наталії Миколаївни виявляють глибокі і міцні знання,  успішно виступають на міських та обласних предметних олімпіадах. За останні п’ять років 14 учнів Наталії Миколаївни стали призерами II етапу та 4 учні – III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки; 9 призерів - II етапу та 4 – III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії; 4 учні – переможці II етапу та 1 – III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук України, 28 призових місць здобули школярі в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських турнірах, конкурсах з економіки та географії, багаторазові призери Всеукраїнського конкурсу «Молодь тестує якість». У 2014-2015 навчальному році команда юних економістів посіла II місце у  Всеукраїнському турнірі юних економістів, 2015-2016 навчальному році – III місце в проекті «Школа децентралізації для молоді», інтелектуальній економічній грі англійською мовою «Що? Де? Коли?», обласному конкурсі з брейн-рингу «Вивчай Європу – змінюй Україну!».

Наталія Миколаївна – керівник шкільного методичного об’єднання вчителів географії та економіки, член обласної творчої групи вчителів економіки; бере участь в експериментальній діяльності, власний доробок презентує в методичних збірниках, на семінарах, практикумах, має публікації в періодичних фахових виданнях.


Свідоцтво № 104
Чернобров Костянтин Васильович

керівник гуртка Центру науково-технічної творчості молоді

Нагороджений Грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації 

 

Чернобров К.В. – сумлінний, досвідчений педагог, який виявляє ґрунтовну професійну компетентність, добре володіє методикою організації навчально-виховного процесу в умовах позашкілля, активно використовує в навчально-виховному процесі інноваційні освітні технології, наполегливо працює над підвищенням своєї фахової майстерності, підтримує тісні професійні зв’язки з колегами-позашкільниками України, бере участь у методичних заходах різного рівня з обміну досвідом спортсменів-радіолюбителів.

Педагог майстерно впроваджує в навчально-виховний процес різноманітні методи та прийоми, спрямовані на формування мотивації навчальної діяльності, підтримку пізнавального інтересу, створення «ситуації успіху» на різних етапах заняття. У ході організації навчального процесу керівник гуртка максимально ефективно використовує можливості інформаційно-комунікаційних технологій, спонукає гуртківців працювати з різноманітними джерелами інформації, заохочує їх до участі у змаганнях з використанням сучасних видів радіозв’язку. Його вихованці стабільно показують високу результативність на змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях. У 2014 р. команда вихованців Костянтина Васильовича посіла друге місце на міжнародних змаганнях зі зв’язку на коротких хвилях «Кубок тричі Героя Радянського Союзу І.М. Кожедуба», у 2015 р. на Всеукраїнських змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях «Лісова пісня» Лесі Українки команда також посіла друге місце, а на Всеукраїнських змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях «Кубок Кривбаса» у 2015 р. вихованки гуртка «Колективна радіостанція» вибороли перше місце.

Чернобров Костянтин Васильович – людина з активною громадянською позицією. Як справжній патріот, він брав участь у антитерористичній операції на сході нашої держави.  Свідоцтво № 105
Ягупа Ірина Дмитрівна

заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи №27

Нагороджена Грамотою Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради

 

Ірина Дмитрівна творчо організовує навчально-виховний процес школи І ступеня, систематично дбає про покращення якості методичної роботи та педагогічної майстерності колективу вчителів початкових класів, який є постійним учасником та переможцем міських конкурсів методичних матеріалів з питань екологічної освіти й виховання дітей та учнівської молоді «Срібні родзинки», форуму педагогічних ідей «Урок», педагоги активно друкують свої матеріали на шпальтах фахових видань.  

Під керівництвом Ірини Дмитрівни працює творча група педагогів школи І ступеня, результатом роботи якої є 12 посібників для вчителів початкових класів, схвалених науково-методичною радою Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради. У 2015-2016 навчальному році 7 педагогів представили свої методичні посібники на «Ярмарку педагогічних ідей та інновацій у школі І ступеня», ставши переможцями та лауреатами конкурсу.

Як вчитель початкових класів, Ірина Дмитрівна уміє зацікавити та залучити колег до співпраці, створити атмосферу творчості, діловитості, новизни. Учні Ірини Дмитрівни є постійними учасниками й переможцями шкільних олімпіад, Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок», Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Педагог є активним учасником та переможцем фахових конкурсів: у 2010 році - переможець І (міського) та учасник ІІ (обласного) турів  Всеукраїнського конкурсу методичних моделей виховного процесу в загальноосвітніх закладах «Виховати особистість», у 2011 році – переможець І (міського) та учасник ІІ (обласного) турів обласного конкурсу «Золоте серце» у номінації «Працівник загальноосвітнього навчального закладу», у 2012- 2015 – лауреат міського конкурсу «Срібні родзинки». З 2013 року перемагає в міському конкурсі методичних матеріалів з питань екологічної освіти й виховання дітей та учнівської молоді. Методичні матеріали вчителя з питань екологічної освіти увійшли до збірок Інформаційно-методичного центру «Екологічне виховання». У 2015-2016 навчальному році - переможець Всеукраїнських конкурсів «Щоб навчання було цікавим» та «Освітні технології – 2015», міського конкурсу «Ярмарок педагогічних ідей та інновацій у школі I ступеня» у номінації «Творчий учитель». Ірина Дмитрівна - член журі ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та різних фахових конкурсів. Ірина Дмитрівна має власні друковані статті та уроки в журналі «Відкритий урок».