header-image
Свідоцтво № 1
Азаренкова Альона Іванівна 

вчитель математики

спеціалізованої школи I-III ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Знаком «Василь Сухомлинський», Знаком «За заслуги перед містом III ступеня», Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, міського голови міста Суми, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, Подякою голови Сумської обласної державної адміністрації

Уроки Альони Іванівни характеризуються оптимальним темпом,  використанням ретельно підібраних методичних прийомів, стимулюванням учнів до самостійного мислення, атмосферою співробітництва та творчості. Тому учні мають високі результати в усіх етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та із зовнішнього незалежного оцінювання. Особливу увагу вчитель приділяє роботі з обдарованими учнями. Має власні методичні розробки, публікації у фахових виданнях і місцевій пресі та щедро ділиться власним досвідом роботи на обласних та Всеукраїнських науково - практичних конференціях, міських та обласних семінарах. 


Свідоцтво № 2
Власов Валентин Миколайович

вчитель історії

загальноосвітньої школи I-III ступенів № 6

Нагороджений Знаком «Відмінник освіти України», Почесними грамотами управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради

Працюючи в профільних класах, педагог велику увагу приділяє краєзнавчій роботі, вміло поєднуючи матеріал історії України з історією Сумщини. Він є організатором і керівником пошуково-краєзнавчих експедицій по Сумській області, керівником творчої лабораторії з історії в школі, автором і керівником комп’ютерної мультимедійної олімпіади історичних дисциплін, що проходила на базі СНАУ. Учні Валентина Миколайовича стають переможцями II та III етапів Всеукраїнських олімпіад з історії.


Свідоцтво № 3
Ковальова Людмила Іванівна

вчитель англійської мови Олександрівської гімназії

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Знаком «Василь Сухомлинський», орденом Дружби народів, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, міського голови міста Суми,  Сумської обласної ради, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.  

Висококваліфікований, компетентний, відданій своїй справі педагог. Людмила Іванівна - трикратний регіональний переможець конкурсу на здобуття українсько-американських премій за досягнення в галузі викладання англійської мови, національний переможець у програмі «Партнери в освіті». Бере активну участь в організації та проведенні семінарів-тренінгів із впровадження в роботу інтерактивних методів викладання. Є режисером вистав англійською мовою, проведення «Мовних таборів». В результаті успішної роботи на проектом «Єврочайлд», учні взяли участь у фестивалі «Діалог культур» та видали вірші і малюнки у місті Корк (Ірландія). 


Свідоцтво № 4
Костенко Любов Миколаївна 

вчитель української мови та літератури загальноосвітньої школи I-III ступенів № 12 ім. Б.Берестовського 

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.  

Викладаючи предмет на високому організаційному та методичному рівні, педагог спонукає учнів до осмисленого його вивчення і творчості. А результатом плідної співпраці є участь і перемоги вихованців у олімпіадах з української мови, конкурсі з української мови імені Петра Яцика, перемоги у міських, обласних, всеукраїнських етапах літературно-мистецького конкурсу «Диво калинове», обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості та конкурсу ораторського мистецтва. Любов Миколаївна пише твори, творчо реалізує власний потенціал, бере участь у фахових конкурсах, активно друкується в педагогічній пресі.


Свідоцтво № 5
Кравцова Ірина Вадимівна 

вчитель-логопед дошкільного навчального закладу № 12

Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.  

Педагог досконало володіє методикою логопедичної роботи з дітьми, які мають порушення мовлення, забезпечує високу результативність корекційно-відновлювального навчання. Розробила власну систему бінарних занять, дидактичних посібників, спрямованих на подолання мовних порушень. Внаслідок системної роботи, вихованці Ірини Вадимівни успішно долають мовленнєві вади. Цьому сприяє прекрасно оформлений та наповнений навчальним і дидактичним матеріалом логопедичний кабінет, який за результатами міського огляду-конкурсу у 2009-2010 навчальному році визнаний кращим.  


Свідоцтво № 6
Купреєва Нінель Миколаївна 

директор спеціалізованої школи I-III ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Знаком «Василь Сухомлинський», Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, міського голови міста Суми, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, Подякою голови Сумської обласної державної адміністрації/  

Успішний менеджер-організатор, яка створила в школі гнучку демократичну систему управління. Нінель Миколаївна очолює експериментальну роботу закладу з використання сучасного технічного обладнання на уроках природничо-математичний та технологічних дисциплін, створення авторських електронних засобів навчання. 28 педагогів школи виконують дослідницьку роботу. За 8 років 24 вчителя школи брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року», з них переможцями 1 етапу стали 16 освітян, 2 етапу – 4, фіналістами 3 етапу – 2 вчителя. Нінель Миколаївна – переможець Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України 2007» в номінації «Управління персоналом». Результатом плідної роботи вчителів є перемога у 2009 і 2010 роках у Всеукраїнській громадській акції «Флагмани освіти і науки України». За результатами зовнішнього незалежного оцінювання школа посідає 1 місце серед закладів освіти міста, випускники яких отримали 200- бальні результати.


Свідоцтво № 7
Лєгарєва Олена Леонтіївна 

вихователь-методист навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа I ступеня – дошкільний навчальний заклад» № 11 «Журавонька»

Нагороджена Почесними грамотами управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.  

Олена Леонтіївна – талановитий, творчий педагог, який вдало організовує методичну роботу з кадрами за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», використовуючи, поряд з традиційними формами роботи з кадрами, і нетрадиційні: ділові ігри, тренінги, диспути, дискусії, інтерактивне анкетування, педагогічні лабораторії, презентації педагогічних ідей та надбань. Участь педагога у Всеукраїнському проекті «Використання інноваційних технологій для підготовки педагогів дошкільних навчальних закладів» за участі Університету ФОНТІС (Нідерланди), дозволила Олені Леонтіївні інтегрувати Нідерландську інноваційну освітню програму «Крок за кроком» у практику своєї роботи. 


Свідоцтво № 8 
Матюшенко Лариса Яківна 

завідуюча дошкільним навчальним закладом № 26 «Ласкавушка» 

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Знаком «Софія Русова», Почесними грамотами управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, голови Сумської обласної державної адміністрації.   

Очолюваний Ларисою Яківною заклад 10 років працює як експериментальний майданчик Міністерства освіти і науки України. За результатами апробації Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі» в закладі проведено регіональний та обласний семінари по впровадженню даної програми у практику роботи дошкільних навчальних закладів.  В 2008 році заклад визнано переможцем міського та обласного конкурсу «Імідж дошкільного навчального закладу». У 2009 році керівник гідно представила  дошкільний заклад у Громадській акції Міністерства освіти і науки України, Національної Академії наук та Академії педагогічних наук «Флагмани освіти України» та отримали диплом і відзнаку.  


Свідоцтво № 9
Мозгова Надія Іванівна  

вчитель біології гімназії № 1

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», орденом княгині Ольги III ступеня, Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, «Соровський учитель».   

Усі гімназисти, яких навчає Надія Іванівна, мають ґрунтовні знання  та вступають до вищих навчальних закладів, кожен третій продовжує займатися науковою роботою. Щорічно її учні стають призерами й переможцями олімпіад з біології, Всеукраїнського турніру юних біологів, конкурсів-захистів науково-пошукових робіт у системі МАН, Всеукраїнського конкурсу «Сучасний інтелект України», є учасниками екологічних конгресів. Педагог займається науково-дослідницькою діяльністю та методичною роботою. Її методичними посібниками користуються в щоденній роботі вчителі міста і області. Протягом двох років її випускники на незалежному зовнішньому оцінюванні підтверджують свої знання тільки на достатньому і високому рівнях.


Свідоцтво № 10
Немилостива Наталія Григорівна 

заступник директора з виховної роботи спеціалізованої школи I-III ступенів № 17

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Сумської обласної ради.

Творчий підхід до здійснення та контролю за виховним процесом - головна ознака роботи Наталії Григорівни. А це запорука успішної роботи методичного об’єднання класних керівників, постійної співпраці з працівниками юстиції та правоохоронними органами. Завдяки її зусиллям в школі створена та успішно діє рада старшокласників, діяльність якої допомагає соціально-педагогічній службі планувати і контролювати навчально-виховний процес. Перемога Наталії Григорівни у міському конкурсі «Кращий заступник директора з виховної роботи» ще раз засвідчує її принциповість, вимогливість, ініціативність, цілеспрямованість та відповідальність.


Свідоцтво № 11
Паненко Віра Андріївна

керівник клубу «Абалаковець» Палацу дітей та юнацтва

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Знаком «Василь Сухомлинський», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, голови Сумської обласної державної адміністрації, Держкомітету України з фізичної культури та спорту, Федерації альпінізму і скелелазіння України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.   

Мета діяльності педагога – виховання молоді, здорової фізично і морально, здатної любити свою батьківщину і захищати її в разі потреби. Віра Андріївна - автор навчальної програми «Альпінізму», яка стала переможцем Всеукраїнського конкурсу авторських програм і посібників. Клуб «Абалаковець» на сьогодні є провідним центром дитячого альпінізму на Україні. Під керівництвом Віри Андріївни здійснено низку експедицій на Памір, Тянь-Шань, французькі Альпи, прокладені маршрути в Карпатах, Криму, на Кавказі. Вихованці клубу є неодноразовими переможцями Першості України з техніки альпінізму серед учнів та Всеукраїнських ігор «Юний альпініст», членами збірної команди України з альпінізму. За 45 років школу клубу пройшло 12 тисяч юних сумчан. Результатом діяльності клубу є створення унікального музею історії альпінізму, якому присвоєно звання «народного». 


Свідоцтво № 12
Рак Марія Петрівна 

вихователь дошкільного навчального закладу № 13 «Купава»

Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.   

Марія Петрівна формує у малюків початкові уявлення про норми моралі і права. За основу вивчення програмового матеріалу вихователь взяла краєзнавчий принцип. Предметно-розвивальне середовище в групі Марії Петрівни підпорядковане народознавчому змісту. Для ознайомлення дітей з українськими оберегами вихователь власноруч вишила картини: «Державні символи України», «Вітаємо гостей хлібом-сіллю», «Заповіт», портрет Тараса Шевченка. Ці твори допомагають відчути красу художньої вишивки, формувати любов до народного мистецтва, розвивати творчі мовленнєві здібності дошкільнят. А результатом плідної роботи педагога є перемога у міському та звання лауреата обласного конкурсу «Золоте серце». 


Свідоцтво № 13
Рождественський Олег Миколайович

вчитель інформатики спеціалізованої I-III ступенів школи № 9

Нагороджений Знаком «Відмінник освіти України», Знаком «Василь Сухомлинський», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.   

Характерна риса діяльності педагога - вміле використання різноманітних можливостей для активізації навчальної діяльності школярів. Учитель є керівником гуртка «Основи програмування», діяльність якого будується за теоретичними напрямками. Показником роботи Олега Миколайовича є призові місця його вихованців у II,III,IV етапах олімпіад з базових дисциплін, багаторазові перемоги в турнірі юних програмістів при Сумському державному університеті. А створений ним сучасний електронний посібник «Основи алгоритмізації та програмування мовою Pascal» дає можливість педагогам міста і області впроваджувати в практику власної роботи сучасні підходи до викладання інформатики.


Свідоцтво № 14
Торяник Алла Григорівна 

директор спеціалізованої школи I-III ступенів № 7

Присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України», нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Знаком «А.С.Макаренка», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, пам’ятним нагрудним знаком «60 років визволення міста Суми від фашистських загарбників» .   

Під керівництвом Алли Григорівни школа стала експериментальною базою для апробації програми «Росток», інтегрованого курсу «Довкілля», та курсу енергозбереження. Учні школи займають призові місця у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін, є переможцями III-IV етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Щорічно 90% випускників вступають до вищих навчальних закладів, серед яких є президентські стипендіати. Естетичний напрямок роботи закладу посідає особливе місце. Хоровому колективу школи присвоєно звання «Зразковий художній колектив». В школі створено кабінети-музеї: Бойової слави Сумщини, літературний музей Тараса Шевченка, музей Грошей, музей Козацтва. Заклад є лауреатом огляду-конкурсу «100 кращих шкіл України», а директор школи визнаний кращим представником галузі освіти в щорічній Громадській акції «Флагмани освіти і науки України».


Свідоцтво № 15
Харламова Людмила Миколаївна 

директор Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Нагороджена Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, міського голови міста Суми, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Сумською обласною премією імені А.С.Макаренка.   

Під керівництвом Людмили Миколаївни в закладі розроблена модель безперервної екологічної освіти, яка починається зі школи раннього розвитку дитини «Журавлик» і продовжується в 150 гуртках 42 профілів, в яких навчається понад 2000 вихованців. До послуг учнів: куточок живої природи, акваріумний комплекс, кабінети екології та краєзнавства, декоративно-ужиткового мистецтва, музей хліба і народознавства, навчально-тваринницька ферма. Заслуга директора в тому, що Центр еколого-натуралістичної творчості є координаційним і методичним центром просвітницької еколого-натуралістичної роботи в місті, ініціатором та організатором природоохоронних акцій, операцій, творчих фестивалів. На його базі працює оргкомітет по проведенню міських етапів Всеукраїнських та обласних еколого-натуралістичних конкурсів.