header-image

 

Свідоцтво № 16
Азанієва Світлана Олексіївна

вихователь-методист

дошкільного навчального закладу № 19

Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної   адміністрації.  

Методичне та адміністративне керівництво Світлани Олексіївни відзначається впровадженням управлінських інновацій, демократичністю, результативністю і професійною компетенцією в організації експериментальної роботи. В дошкільному закладі розроблена і діє система блочно-тематичного планування навчально-виховного процесу. Вихованці та працівники закладу є постійними учасниками і переможцями міських і всеукраїнських заходів: конкурсів, програм, виставок.  


Свідоцтво № 17
Артюх Вікторія Валентинівна

керівник народного театру танцю «Пігмаліон»

Палацу дітей та юнацтва

Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, голови Сумської обласної державної адміністрації, управління культури та туризму Сумської обласної державної адміністрації, міського голови м. Суми, Почесною відзнакою Сумської обласної ради «За високі досягнення», дипломами голови оргкомітету благодійного дитячого мистецького фестивалю «Сім, сім» м. Києва, відділу культури Сумської міської ради «Кращий хореограф дитячого колективу», дипломом I ступеня Президента Асоціації сучасних естрадних танців України.

Народний театр танцю, очолюваний Вікторією Валентинівною, об’єднує 150 вихованців і веде широку концертну діяльність, є призером міських та обласних конкурсів сучасного естрадного танцю «Чарівний світ», «Зимові візерунки», лауреатом і дипломантом Всеукраїнського чемпіонату з Денс - шоу «Різдвяний Київ» та Міжнародних фестивалів сучасного естрадного танцю «Чорна пантера»  і «Арт - весна». Результат спільної роботи керівника і вихованців – присвоєння колективу звання «Зразковий художній колектив України» та «Народний художній колектив України».


 Свідоцтво № 18
Бондарєва Катерина Іванівна

директор гімназії № 1

Присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти і науки України», нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації. Переможець обласного конкурсу в номінації  «Керівник року», лауреат Міжнародного конкурсу «Вчитель року» в номінації «Сучасний керівник навчального закладу».   

Катерина Іванівна з моменту заснування першого в області закладу нового типу перетворила гімназію на центр впровадження сучасних педагогічних ідей, нових методів навчання, виховання і всебічного розвитку учнів. Впровадження в закладі системи довузівської підготовки дало змогу здобути гімназії статус структурного підрозділу Сумського державного університету. На базі гімназії проводиться апробація підручників з хімії, фізики, здійснюється експериментування інтегрованого курсу «Мистецтво». Заклад є обласним осередком Міжнародної математичної гри «Кенгуру», ініціатором та організатором трьох всеукраїнських турнірів з біології, п’яти всеукраїнських турнірів з журналістики, значимою є участь у Міжнародному пілотному проекті «Впровадження в навчальний процес сучасних технічних засобів навчання з біології».


 Свідоцтво № 19
Борисенко Тетяна Дмитрівна 

директор НВК: «Загальноосвітня школа I ступеня - дошкільний навчальний заклад № 11»

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, переможець I туру обласного конкурсу  «Золоте серце», переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Початкова школа – XXI сторіччя» .   

Тетяна Дмитрівна впроваджує в навчально-виховний процес інноваційні технології програми «Крок за кроком», спрямовує роботу на створення атмосфери творчості, психологічної перебудови стосунків, пошук активних форм роботи з педагогами та вихованцями. Власний досвід управлінської діяльності керівник представила на обласному науково-методичному семінарі педагогічних працівників з допрофільного навчання, у проекті за участі Всеукраїнського фонду Міжнародної асоціації «Крок за кроком» (Нідерланди) «Використання інноваційних освітніх технологій для підготовки вихователів ДНЗ», Всеукраїнській естафеті педагогічних інновацій «Школа майбутнього».


 Свідоцтво № 20
Данильченко Антоніна Миколаївна

начальник управління освіти і науки Сумської міської ради

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесними грамотами міського голови міста Суми, Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.  

Висококваліфікований, компетентний, відданий своїй справі керівник, який проводить значну роботу щодо гуманізації навчально-виховного процесу. Зусиллями Антоніни Миколаївни в місті запроваджено перехід навчальних закладів міста на сучасні інформаційні технології та створено єдину локальну комп’ютерну мережу, у якій працюють управління освіти і науки Сумської міської ради, Інформаційно-методичний центр, загальноосвітні навчальні заклади міста, охоплення дітей дошкільною освітою становить найвищий відсоток на Україні, спостерігається позитивна тенденція до збільшення класів з поглибленим вивченням окремих предметів. Велику увагу керівник приділяє роботі з молодими вчителями для створення оптимальних умов у період їх педагогічної адаптації.


Свідоцтво № 21
Денисенко Вікторія Вікторівна

вихователь дошкільного навчального закладу № 36

Нагороджена Почесними грамотами управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, переможець обласного конкурсу  «Золоте серце» в номінації «Вихователь дошкільного навчального закладу».   

Вікторія Вікторівна формує у вихованців усвідомлення себе як спадкоємців цінностей свого народу через використання у навчально-виховному процесі різних видів народних ремесел. Педагог зібрала систему матеріалу з народних ремесел та розробила методику впровадження її в навчально-виховний процес. На цій основі створила гурток з ткацтва «Барвистий килимок», перебування в якому зацікавлює вихованців своєю неповторністю і самобутністю. Продемонструвати вироби гуртківців і поділитися досвідом Вікторія Вікторівна мала нагоду на обласному заході «Миргородський ярмарок 2011», де проводила майстер-клас для відвідувачів.


Свідоцтво № 22
Кириченко Лариса Михайлівна

вчитель трудового навчання спеціалізованої школи I-III ступенів №29,

член Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Присвоєно Почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України», нагороджена Почесними грамотами Міністерства культури і мистецтва України, Головного управління у справах сім’ї та молоді Харківської обласної державної адміністрації, призер міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель  року».

Одне з головних завдань педагога – вплинути на душу дитини, на її духовність, розкрити скарбницю народного мистецтва, навчити розуміти і творити прекрасне, впровадити та зберегти народні традицій Слобожанщини. За ініціативи майстрині в школі створена майстерня української народної вишивки «Обереги долі», яка є центром розвитку творчої, талановитої шкільної молоді. Особиста участь Лариси Михайлівни у міських виставках художньої творчості педагогічних працівників «Навчаючись – навчаємось самі», вернісажах «Жінка може все», міжнародній виставці – конкурсі новорічно-різдвяної атрибутики «Дідух», зайняте 2 місце в міжнародних декоративно-ужиткових конкурсах м. Києва, м. Санкт-Петербурга у номінаціях «Створення площинних об’єктів» та «Декоративне панно» та Міжнародному конкурсі по текстилю у м.Берліні черговий раз засвідчують високу професійну майстерність педагога-митця.


Свідоцтво № 23
Книш Ольга Андріївна

методист інформаційно-методичного центру

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради. 

Ольга Андріївна планує, організовує та здійснює навчально-методичну роботу з учителями біології навчальних закладів міста. Різні види та форми роботи з педагогами спрямовані на підвищення професіоналізму, педагогічної майстерності. Семінари, трибуна вчителя-методиста, консультативні пункти стали практичною школою оволодіння інноваційними технологіями, активними формами й методами навчання. З метою розвитку творчої активності вчителів, організована творча група вчителів біології, результатом роботи якої є видання посібника для вчителі біології «Сучасний урок біології: теорія та практичні поради». Значну увагу методист приділяє роботі з обдарованими учнями. Останні три роки команда школярів міста виборює 1 місце на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, стає призером ІV етапу. Ольга Андріївна організовує роботу по залученню учнів до участі у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок». Особливої уваги заслуговує діяльність методиста в питаннях удосконалення системи підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників шкіл, позашкільних закладів. 


Свідоцтво № 24
Лодяний Василь Михайлович

заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи I-III ступенів № 6

Нагороджений Знаком «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.  

Творчий підхід до організації навчально-виховного процесу, підвищення якості методичної роботи, рівня навчальних досягнень учнів - головна ознака роботи Василя Михайловича. Велику увагу він приділяє удосконаленню педагогічної майстерності вчителів. За його сприяння в закладі створені належні умови для розвитку творчих здібностей педагогів школи та впровадження інноваційних технологій у систему роботи кожного вчителя. Багато зусиль приділяє розвитку профілізації в навчальному закладі. 


Свідоцтво № 25
Постельняк Світлана Андріївна

тренер-викладач зі спортивного орієнтування Дитячо-юнацької спортивної школи № 1,

голова Федерації тренерської ради України зі спортивного орієнтування

Присвоєно Почесне звання «Почесний працівник фізичної культури і спорту України», нагороджена Почесними грамотами управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради.   

Мета діяльності тренера-викладача – виховання молоді, здорової фізично і морально, формування у дітей бажання займатися спортом. Цікаво та методично грамотно проведені навчально-тренувальні заняття Світлани Андріївни дають змогу її вихованцям щорічно входити до десятки кращих спортсменів за підсумками огляду-конкурсу серед ДЮСШ області в номінації «Кращі спортсмени», брати участь у чемпіонатах України та чемпіонатах Міністерства освіти і науки України серед школярів і посідати призові місця. У складі збірної команди України на Чемпіонаті Європи зі спортивного орієнтування вихованець  Світлани Андріївни посів призове місце, 8 спортсменів тренера-викладача увійшли до складу збірної команди Сумської області та вибороли 6 місце серед 21 команди на V літніх спортивних іграх молоді України з даного виду. Три вихованці увійшли до резерву національної збірної України зі спортивного орієнтування. 


Свідоцтво № 26
Сенчуріна Лариса Єгорівна

вчитель російської мови та світової літератури спеціалізованої школи I-III ступенів № 10

імені Героя Радянського Союзу О.Бутка

Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».  

Педагог в роботі з учнями надає перевагу проблемно-пошуковим методам, проектній діяльності, розвитку дослідницьких навичок, художнього мислення. Особливу увагу Лариса Єгорівна приділяє роботі з обдарованими учнями, створюючи різновікові групи школярів при підготовці до олімпіад, конкурсів, турнірів, робота в яких дає свої плідні результати: за останні 5 років - перемоги 23 учнів у II етапі, 13 учнів - у III етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та світової літератури, перемога у Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН. Вчитель є керівником шкільної команди юних журналістів «Еспада», яка щорічно здобуває перемоги у обласних турнірах юних журналістів, а в 2007,2011 роках – перемогу  у Всеукраїнських турнірах юних журналістів.


Свідоцтво № 27
Стахова Лариса Львівна

вчитель-логопед НВК: «Загальноосвітня школа I ступеня - дошкільний навчальний заклад № 9»,

кандидат педагогічних наук

Нагороджена Почесними грамотами міського голови, управління освіти і науки Сумської міської ради.  

Науково-дослідницька робота педагога з проблеми «Теоретичні основи проектування методичної системи вчителя-логопеда» насичена власними науковими працями, які друкуються в збірника Матеріалів науково-практичних семінарів, обласної науково-практичної конференції, що проходять на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка. Лариса Львівна є автором Програми корекційно-розвивальної роботи для дітей з загальним та фонетико-фонематичним недорозвиненням мовлення, головою методичного об’єднання вчителів-логопедів міста Суми, розробила власну систему бінарних занять.  


Свідоцтво № 28
Тодосійчук Вікторія Миколаївна

вчитель історії спеціалізованої школи I-III ступенів № 7

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесною відзнакою «За заслуги перед містом» II ступеня, Почесними грамотами міського голови, Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Сумської міської ради, переможець міського та обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».  

Вікторія Миколаївна створює на уроках сприятливу атмосферу для впровадження освітніх інновацій, що знайшли відображення у високих показниках якості діяльності педагога і учнів. Протягом 2006-2011 років учитель підготувала 11 призерів II етапу, 5 – III етапу, 5 – IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії. Її учні - переможці Міжнародного конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ», краєзнавчих вікторин, історичних брейн-рингів, дебатних турнірів. Досвід учителя узагальнений Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.


Свідоцтво № 29
Токарєва Інна Олексіївна

вчитель біології Олександрівської гімназії

Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки обласної державної адміністрації.  

Викладаючи предмет на високому організаційному та методичному рівні, педагог розвиває в учнів навички свідомого відношення до навчання. Завдяки майстерності вчителя, на уроках панує доброзичлива атмосфера, створюються умови для практичного застосування та обміну знаннями між учнями. З 2006 року вихованці Інни Олексіївни - переможці II, III, IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології. Під час проходження тестування із зовнішнього незалежного оцінювання в 2011 році дві її учениці набрали максимальну кількість балів з біології – 200. 


Свідоцтво № 30
Філатова Світлана Юріївна

вчитель географії та економіки спеціалізованої школи I-III ступенів № 17

Нагороджена Знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України

Характерна риса діяльності педагога - вміле використання інноваційних технологій навчання, що сприяють розвитку логічного мислення учнів, їх пізнавальної активності, творчої самостійності, гуманізації процесу навчання. Показником роботи Світлани Юріївни є досягнення її вихованців, які щорічно стають призерами II,III,IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та економіки. Вчитель є керівником міської Школи молодого вчителя географії та економіки, щедро ділиться своїми творчими та професійними здобутками з колегами школи, міста, області.