header-image

Щастя спілкування зі справжніми творами мистецтва живопису, графіки, батіка подарувала глядачам виставка-конкурс дитячої та педагогічної творчості «Учитель-учень», яка працювала в Сумському Палаці дітей та юнацтва з 20 березня по 20 квітня 2017 року. 

Учасниками виставки стали 23 педагога і 55 учнів із 20 навчальних закладів (СШ№2,7,10,17,29, Гімназії №1, ЗОШ№4,6,12,15,21,22,23,26,27, В.Піщанської ЗОШ, НВК№№41,42, Палац дітей та юнацтва, Центр еколого-натуралістичної творчості молоді).

В рамках виставки для обдарованих учнів та їх педагогів проведено шість майстер-класів фахівцями своє справи: «Холодний батік» під керівництвом Анастасії Федорової (ЗОШ№21), «Крапковий живопис» - Людмили Діжевської (ПДЮ), «Акватіпія» - Валентини Коздоровської (ПДЮ), «Декоративний натюрморт у етнічному стилі» - Віталія Зарецького (ССШ№29), «Гратаж», «Ліплення скульптурного рельєфу» - Павла Остапенка (ССШ№29).

В когорті талановитих педагогів - учасників виставки, як дебютанти, так і титуловані фахівці. Зокрема,

Наталія Слободюк - учитель образотворчого мистецтва загальноосвітньої школи № 22, знана особистість на Всеукраїнському рівні. Восени цього річ в місті Києві, у Галереї національної спілки художників України проходила її персональна виставка витинанок. 

Людмила Юхта - учитель образотворчого мистецтва, керівник дитячої творчої студії «Дивосвіт» загальноосвітньої школи № 27, лауреат міського конкурсу «Золоте серце» та «Кращий навчальний кабінет». Переможець 7 міжнародних мистецьких конкурсів та понад 30 всеукраїнських, обласних та міських виставок-конкурсів. Цей учитель має 7 персональних виставок та понад 300 групових. Її авторські роботи неодноразово експонувалися в Україні та за її межами.

Юрій Пайманов - учитель образотворчого мистецтва спеціалізованої школи № 29, «Заслужений учитель України», живописець, графік. В закладі 19 років діє заснована ним студія образотворчого мистецтва «Палітра», якій присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив України». Студійці є переможцями міжнародних конкурсів у Чехії, Індії, Японії, Македонії. Твори Юрія Семеновича представлені в музеях, галереях, приватних колекціях в Україні та за її межами.

Віталій Зарецький - викладач малюнка, живопису, композиції, дизайну та предметів декоративно-ужиткового мистецтва спеціалізованої школи № 29, автора програм з композиції, дизайну та малюнка, які отримали міністерський гриф.  Він є переможцем виставок-конкурсів «Учитель-педагог», учасником та організатором шкільних та регіональних виставок та майстер-класів в номінаціях живопису та декоративного мистецтва.

Павло Остапенко - викладач спеціалізованої школи № 29, художник-графік та живописець, автор навчальних програм із історії, образотворчого мистецтва, ліплення, учасник всеукраїнських науково-практичних семінарів із мистецтва, виставок Спілки художників України. Його роботи зберігаються у Пархомівському художньому музеї імені А.Ф. Луньова. 

Катерина Шевченко - керівник гуртка з образотворчого мистецтва «Світанок» Сумської гімназії № 1, яка представляла Сумщину в Українському домі міста Київ (проводила майстер-клас з писанкарства), вишивала плахту й покрівець для Андріївської церкви міста Суми, створювала ілюстрації до збірок віршів сумської поетеси Олександри Петух. 

Людмила Діжевська - керівник гуртка народної студії образотворчою мистецтва «Країна мистецтва» Сумського Палацу дітей та юнацтва. Людмила Володимирівна – активна учасниця різних конкурсів міського, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів, де неодноразово здобувала перемоги. Дві картини Людмили Володимирівни «Різдвяна зірка» та «Моє село» знаходяться в зібранні Сумського художнього музею ім. Никанора Онацького. Вона є автором ілюстрацій до чотирьох збірок Н. Ткаченко.

Валентина Коздровська - керівник народної студії образотворчого мистецтва «Країна мистецтва» Сумського Палацу дітей та юнацтва, «Заслужений майстер народної творчості України», Відмінник народної освіти, Лауреат обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії імені Пилипа Рудя за створення Сумської Диво-писанки, яка стала переможцем Всеукраїнського фестивалю «Парад вишиванок», член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, автор навчально-виховної програми з образотворчого мистецтва для всіх навчальних рівнів. Її твори презентуються на обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках, симпозіумах, фестивалях, ярмарках, пленерах і прикрашають приватні колекції Росії, Франції, США, Канади.

 

Дитячі конкурсні роботи оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли  Олександр Чередниченко - Заслужений художник України, голова Сумського осередку національної Спілки художників України та Віктор Михайличенко  - член національної Спілки художників України, лауреат Державної премії Узбекистану імені Хамзи, сценограф, живописець, аквареліст.

Найбільш плідно заявили про себе представники Палацу дітей та юнацтва – 7 призерів виставки в різних вікових групах, по 3 призера у ССШ №№7,29,ЗОШ№21, у ЗОШ№6,27, Гімназії №21, ЦЕНТУМ, НВК№42 по 2 призера, одне призове місце посіли конкурсанти ЗОШ№12 і ССШ№17.

Під час урочистого закриття виставки голова журі Олександр Чередниченко та методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Ірина Тиченко вручили педагогам грамоти управління освіти і науки Сумської міської ради, а вихованцям – дипломи за зайняті призові місця у різних вікових групах.

Від голови міської організації профспілки працівників освіти Людмили Гоги на адресу педагогів-наставників і їх вихованців лунали слова щирої вдячності за прекрасну нагоду поміркувати про силу мистецтва, його здатність торкатися найтонших струн нашої душі, можливість очиститися і стати красивішими, добрішими, шляхетнішими, мудрішими... Рішенням президії міської Профспілки 19 педагогів-членів Профспілки відзначені профспілковими виплатами-заохоченнями.

А святкову атмосферу заходу створювали креативні педагоги - ведучі свята Сергій Дяченко і Дмитро Хорунжий та народний вокальний колектив «Трулялята» Палацу дітей та юнацтва.

Цьогорічна виставка  стала цінним подарунком для наших митців і доброю нагодою вчителям — художникам і їх вихованцям поділитися своєю творчістю, щедрістю своєї душі і таланту з усіма, хто її цінує.

Більше фото в альбомі:

Виставка-конкурс «Учитель-учень» 21.04.2017

Людмила Гога, 

голова міської організації Профспілки