header-image

Традиційно на розширеному пленарному засіданні міського комітету Профспілки 26 грудня було підбито підсумки  XXI галузева спартакіада серед працівників закладів загальної середньої та позашкільної  освіти міста Суми, яка у 2018 році була проведена на виконання постанови президії міської організації профспілки працівників освіти і науки, наказу управління освіти і науки Сумської міської ради та згідно Положення, яке визначало умови і порядок її проведення. 

Складаючи Положення про змагання, міська Профспілка намагалась забезпечити однакові умови для всіх учасників і команд, щоб визначення особистої та командної першості стимулювало особисту зацікавленість кожного учасника в досягненні хороших результатів.

Спартакіада передбачала проведення 7 видів спорту, в яких взяло участь 19 збірних команд, близько 270 учасників. Зокрема, у змаганнях з шахів взяли участь 10 збірних команд, з плавання - 9, із стрітболу - 8, з легкоатлетичного кросу - 7, з настільного тенісу, волейболу і дартсу - по 11 команд. 

В усіх видах спорту взяли участь збірні команди чотирьох закладів освіти: школи №№7,17,20,29. В 6 видах спорту перемогу здобувала збірна команда обласного Центру позашкільної освіти і талановитої молоді. У 5 залікових видах Спартакіади взяли участь збірні команди шкіл №№6,27, Косівщинської спеціальної ЗОШ-інтернат.

Суддівська колегія у складі головного судді спартакіади Світлани РУДИЧЕНКО, головного секретаря спартакіади Оксани ОНІЩЕНКО, фахівців КДЮСШ №1,2, суддів національної та вищої категорій відзначає високий професійний та емоційний рівень учасників змагань, організованість і дисципліну. 

За підсумками змагань у видах спорту були нагороджені дипломами та подарунками 42 збірні команди переможців та призерів, які посідали 1-6 командне місце, 88 спортсменів нагороджені медалями, з яких 18 спортсменів нагороджені у особистому заліку  медалями і подарунками.

Приємно зазначити, що і цьогоріч у складі збірної команди Косівщинської спеціальної ЗОШ - інтернат був керівник закладу Юрій ШЕВЧЕНКО, який особисто взяв участь у 3 видах спорту та власним прикладом засвідчував важливість проведення спортивних змагань.

На пленарному засіданні були вручені дипломи, кубки та сертифікати на 1000 грн. за зайняте 1-3 місце і сертифікати на 500 грн. за зайняте 4-6 місця.

Серед переможців і призерів у загальнокомандному заліку:

спеціалізована школа №17 - I  місце 

спеціалізована школа №7 - II місце 

Косівщинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат  - III місце 

Обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю - IV місце 

загальноосвітня школа № 6 - V місце 

загальноосвітня школа № 27 - VI місце 

Підсумкова таблиця результатів Спартакіади-2018 

Якісному проведенню змагань сприяли керівники та профспілкові активісти закладів освіти, які гостинно приймали спортсменів на спортивних базах шкіл №№ 7, 9, 23, 29, ЦНТТМ, СумДУ.

На   організацію і проведення спортивно - оздоровчої  роботи у 2018 році використано 42,6 тис. грн., з  яких 26,9 тис. грн.  використано   на  фінансування  змагань ХХI міської  спартакіади з 7 видів  спорту. 

Так, на   заохочення  за  роботу суддів  витрачено 7,7 тис. грн., заохочення  учасників змагань - 4,6 тис.грн., придбання призів для нагородження учасників та підведення підсумків «Спартакіади -2018» - 14,6 тис грн., участь у  Всеукраїнській Спартакіаді вчителів використано 4,7 тис. грн. Учасники XXI міської спартакіади отримували заохочення за рахунок первинних профспілкових організацій, яке склало 15,7  тис. грн. 

Крім того, міська Профспілка делегувала спортсменів до складу збірних команд міста і області для участі у змаганнях, які проводили: Профспілка працівників освіти і науки України, відділ молоді та спорту Сумської міської ради, Сумська обласна організація ФСТ «Україна». 

Зокрема, до складу збірної команди Сумської області увійшли два вчителя фізичної культури сумських спеціалізованих шкіл №2 (Сергій ЖИЛОВЕЦЬ) і №7 (Станіслав КОРСУН), які взяли участь у Всеукраїнських змаганнях з футзалу серед членів Профспілки працівників освіти і науки 14 травня 2018 року у м. Києві

З 8 по 10 листопада 2018 року у Києві на базі школи № 104 ім. О. Ольжича пройшли Всеукраїнські змагання з волейболу серед членів галузевої Профспілки працівників освіти і науки України. До участі у змаганнях долучилася збірна команда Сумської обласної організації Профспілки, у складі якої були працівників закладів освіти міста Суми: вчитель фізичної культури ССШ №2 Олександр КРАВЧЕНКО, вчитель фізичної культури і вчитель інформатики ССШ№17 Рамін БАГІРОВ і Олександр ГЛАДИШЕВ, вчитель фізичної культури ССШ№7 Андрій СУШКОВ, вчитель фізичної культури ЗОШ№27 Артем СКЛЯРЕНКО, вчитель фізичної культури і вчитель математики Косівщинської спеціальної ЗОШ-інтернат Анна КРАВЧЕНКО І Едуард КАЛЬЧЕНКО, керівник гуртка Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Віталій СУЩЕНКО, голова комітету Сумської міської організації Профспілки Людмила ГОГА.

Міська Профспілка формувала збірні команди для участі у міській спартакіаді, яку проводить у 2018-2019 роках відділ молоді та спорту Сумської міської ради. Збірні команди працівників навчальних закладів виборювали перемогу в зустрічах з представниками ВНЗ III – IV рівнів акредитації.

У підсумку, 14 листопада 2018 року в змаганнях з шахів наша команда у складі Володимира ІСАЄВА - керівника гіртка Центру науково-технічної творчості молоді та Зої ЩЕРБАКОВОЇ - крівника гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді посіла 3 місце.

6 грудня у приміщенні спортивного комплексу стадіону "Авангард" відбулись змагання з дартсу. До складу збірної навчальних закладів увійшли учителі фізичної культури загальноосвітньої школи №27 Артем СКЛЯРЕНКО і Євген КУРБЕТ та учитель англійської мови загальноосвітньої школи №8 Юлія СКЛЯР, які вибороли за підсумками змагань 3 місце.

20 грудня у приміщенні спортивного комплексу СумДУ відбулись змагання з бадмінтону. До складу збірної навчальних закладів увійшли учитель фізичної культури спеціалізованої школи №10 Володимир ЛИКОВ і заступник директора з адміністративно-господарчої роботи Косівщинської спеціальної ЗОШ - інтернат Анатолій РУБАНИК, які вибороли 1 місце.

Міська Профспілка долучалась до участі у видах спорту спартакіади, яку у 2018 році проводила Сумська обласна організація ФСТ «Україна» серед команд галузевих обкомів профспілок.

Результативною була участь спілчан у зимовій Спартакіаді 23 лютого на спортивній базі «Хімпром».

В особистому заліку серед жінок перемога була за спортсменками збірної команди обкому профспілки освіти і науки:  Дар’я ЯРОВА (ДНЗ№23) -1 місце; Тетяна ЛИТОВЧЕНКО (СШ№9) – 2 місце; Ольга КАЧАЙЛО (СШ №29) - 3 місце

В комбінованій лижній естафеті склад команди профспілки працівників освіти і науки представляли Тетяна ЛИТОВЧЕНКО (СШ№9), Дар’я ЯРОВА (ДНЗ№23), Артем БУРЛА (СумДУ), Геннадій ОСТОРОВСЬКИЙ (ОК Профспілки), які спільними зусиллями вибороли 1 місце.

В змаганнях з «Біатлону» перемогу святкувала команда профспілки працівників освіти і науки України у складі: Тетяна ЛИТОВЧЕНКО (СШ№9), Дар’я ЯРОВА (ДНЗ№23), Вадим КОГУТ (СШ№29), Артем БУРЛА (СумДУ).

20 квітня в спортивному комплексі стадіону «Авангард» відбулись відкриті обласні змагання «Мама, тато, я – спортивна сім’я» з нагоди Міжнародного дня сім’ї та Міжнародного дня дитини серед сімейних команд галузевих обкомів профспілок і всіх бажаючих сімейних команд

До змаганнь долучилась родина вихователя закладу дошкільної освіти №23 м. Суми Ірини ТРОХИМЕНКО, яка у підсумку посіла IV місце.

25,26 травня на базі клубу «Інтелект» СумДУ відбувся особистий Чемпіонат з шашок, в якому взяла участь Зоя ЩЕРБАКОВА - керівник гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м. Суми.

1,2 червня на базі клубу «Інтелект» СумДУ відбувся особистий Чемпіонат з шахів. Серед представників профспілки освітян області – керівники гуртків закладів позашкільної освіти міста Суми: Володимир ІСАЄВ (керівник гуртка Центру науково-технічної творчості молоді), який посів 4 місце, і Зоя ЩЕРБАКОВА (керівник гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді), яка посіла 8 місце.

13 жовтня в міському парку культури та відпочинку ім. Кожедуба відбувся Відкритий особистий чемпіонат з осіннього легкоатлетичного кросу. Наші освітянки посіли призові місця, подолавши дистанцію 1000 метрів: 1 місце посіла учитель-логопед Сумського закладу дошкільної освіти № 23 «Золотий ключик» Катерина ВАКУЛА. 2 місце виборола вихователь  Сумського закладу дошкільної освіти № 23 «Золотий ключик» Катерина ЄВПАЛОВА.

Кожен учасник вищезазначених змагань отримував грошові заохочення за участь та перемогу у змаганнях від обласного комітету та міського комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Інформація з видів спорту оперативно розташовувалась на офіційному сайті Сумської міської організації профспілки працівників освіти і науки України в розділі «Новини», «Культурно-масова, спортивно-оздоровча робота», обговорювалась на нарадах профспілкового активу. 

Активна участь працівників у спартакіадах різних рівнів черговий раз засвідчує, що спортивна боротьба, яка відбувається у спортсменів під час змагань, бажання швидше пробігти, влучити в ціль, досягти командного результату розвивають у освітян любов до занять фізичною культурою і спортом, викликають прагнення зміцнювати своє здоров'я, загартовуватись, набувати «бойового» досвіду спортивної боротьби, культивують такі важливі риси характеру, як наполегливість, воля до перемоги, сміливість, колективізм, дружба. 

Тож, висловлюючи щиру вдячність всім учасникам, організаторам галузевої спартакіади, суддівській колегії, керівникам та головам профспілкових комітетів закладів освіти, які формували збірні команди для участі в змаганнях, міська організація Профспілки зичить Вам міцного здоров’я, удосконалення майстерності, оволодіння спортивними техніками, подальших життєвих перемог, злагоди в колективах! 

Голова міського комітету Профспілки Людмила Гога