header-image

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 442/8337/17 зробив висновок про порушення органом місцевого самоврядування зобов’язання щодо гарантування передбаченого статтею 53 Конституцією України права на освіту, невід’ємною складовою якого є належне фінансування закладів освіти (постанова від 26 лютого 2019 року).

Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки» оголошує Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті – життя  у безпеці» - 2019, який присвячується 20-річчю заснування ВГДР «Школа безпеки».

Міські родинні змагання вже багато років поспіль проводять в Сумах. Цьогоріч 12 квітня в спортивному комплексі стадіону «Авангард» відбувся відкритий обласний чемпіонат «Мама, тато, я – спортивна сім’я» з нагоди Міжнародного дня сім’ї та Міжнародного дня дитини серед сімейних команд галузевих обкомів профспілок. 

Для першочергового зарахування дитини в перший клас використовувати лише місце реєстрації як один спосіб підтвердження її місця проживання є неприпустимим обмеженням. Підтвердити місце проживання можна також низкою інших документів.

10 квітня 2019 року у приміщенні Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки».

З 8 по 10 квітня 2019 року в місті Києві у спортивному комплексі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова проходили Всеукраїнські змагання з настільного тенісу серед освітян – членів Профспілки працівників освіти і науки України. Звання найкращих виборювали 85 представників закладів освіти із 16 регіонів нашої держави!

Сумський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України за дорученням учасників пленуму, направив звернення Президенту України, голові Верховної Ради України, Прем'єр-міністру України, голові комітету ВРУ з питань науки і освіти, голові комітету ВРУ з питань бюджету, із закликом реалізувати  статтю 61 Закону «Про освіту»,

Сумська міська організація Профспілки направила звернення народному депутату України Олегу МЕДУНИЦІ з проханням  сприяти у розгляді питання справедливого розподілу Сумською обласною державною адміністрацією резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, установленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1012-р «Про розподіл резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році»

Уряд затвердив склад Національного агентства кваліфікацій (НАК) – саме воно стане майданчиком, де створюватимуться правила побудови та оновлення професійних стандартів. Це допоможе МОН динамічніше адаптувати освітні стандарти до вимог ринку праці.

Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради листом від 29.03.2019 № 1284/04.02.01-10 надав відповідь на звернення міської організації Профспілки від 22.03.2019 №03-10/43 щодо вирішення питання введення в штатні розписи закладів дошкільної та загальної середньої освіти міста з кількістю працюючих більше 50 осіб відокремленої посади фахівця з охорони праці, згідно статті 15 Закону України "Про охорону праці", та збільшення фонду оплати праці таких закладів з урахуванням введення додаткових посад.