header-image

Сумщина приєдналась до протестних акцій профспілок, які 30 січня прокотилися в більшості міст і районних центрів України, проти рабського законодавства про працю.

В Сумах, незважаючи на негоду, близько 250 учасників – членів 15 галузевих профспілок галузей бюджетної сфери і промисловості зібралися на профспілкове віче по вулиці Петропавлівській, біля будинку Сумського Державного університету, звідки перейшли в приміщення обласної філармонії, де усі бажаючі мали змогу висловити свої зауваження до законопроєкту «Про працю» №2708.

До участі у солідарній акції профспілок долучились і спілчани Сумської міської організації профспілки працівників освіти і науки України.

В ході обговорення всі учасники віче одностайно схвалили Резолюцію з вимогами до Президента України, Прем’єр-Міністра України та народних депутатів України не допустити руйнування трудового законодавства і трудових прав українців, відкликавши даний законопроєкт, а у разі його схвалення – накласти вето Президента.

Профспілки погоджуються, що трудове законодавство потребує осучаснення, але в той же час вимагають верховенства права, обов’язкового узгодження законопроєкту з конституційними і міжнародними нормами, дотримання принципу трипартизму при розробці і ухваленні таких ключових законодавчих актів. Викликає занепокоєння відсутність в законопроєкті захисних і представницьких функцій профспілок, що призведе до повної незахищеності найманого працівника перед роботодавцем.

Після прийняття резолюції учасники віче вирушили ходою до Сумської обласної ради, де передали резолюцію керуючій справами виконавчого апарату обласної ради Вікторії ПАТЮТЬКО і т.в.о. голови облдержадміністрації Ірині КУПРЕЙЧИК, яка пообіцяла передати позицію профспілок до Кабміну.

Звернення учасників профспілкового віче до Сумської обласної ради 

Звернення учасників профспілкового віче до Сумської обласної державної адміністрації 

Резолюція віче професійних спілок Сумської області  

Резолюція віче професійних спілок Сумської області щодо земельної реформи 

Відеосюжет ТРК "АТV"від 30.01.2020 

Відеосюжет СУСПІЛЬНЕ UA медіа від 30.01.2020 

Офіційний веб-портал ФПУ. Хвиля гніву. Суми 

Людмила Гога,

голова міської організації Профспілки, учасник профспілкового віче