header-image

Сьогодні, 13 березня 2018 року, в приміщенні загальноосвітньої школи №23 відбувся розширений X пленум Сумського міського комітету профспілки працівників освіти за участі голів профкомів первинних профспілкових організацій закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти.

На порядку денному: затвердження кошторису міської профспілки на 2018 рік та нагальні завдання галузевої Профспілки по реалізації у м. Суми постанови КМУ від 11.01.2018 №22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» та недопущення порушень в оплаті праці педагогів.

У доповіді з першого питання порядку денного голова міського комітету Профспілки Людмила ГОГА зазначила, що при плануванні кошторису організації на 2018 рік враховано виконання програмних завдань Профспілки, норми Статуту, нормативно-правових актів, постанов виборних органів, залишки  коштів станом на 01  січня 2018  року та  повнота збору внесків за 2017 рік по кожній профспілковій  організації, середній коефіцієнт якої по міській Профспілці становить 0,900. Також сплановані  надходження  від  тимчасового  розміщення  вільних  коштів  на   рахунках  банку.

Рішенням комітету затверджено кошторис міської Профспілки на 2018 рік, який сформовано на основі кошторисів первинних профспілкових організацій та кошторису міської Профспілки по статтям витрат: культурно-масова,спортивна робота і оздоровлення; профспілкові виплати і заохочення; адміністративно-господарчі витрати; відрахування ОК Профспілки та інші витрати. По доходам в сумі 4029,2 тис. грн. з урахуванням членських профспілкових внесків та пасивних доходів банку. По витратам в сумі 4926,8 тис. грн. 

Також голова міської Профспілки Людмила ГОГА поінформувала профспілковий загал міста про дії міської Профспілки по недопущенню порушення прав педагогічних працівників на гідний рівень оплати праці з огляду на прийняття урядових рішень по розподілу освітньої субвенції  за новою формулою та підвищення оплати праці педагогів з 01.01.2018 року.

Міська організація профспілки за підсумками роботи президії від 27 лютого 2018 року спрямувала листи-звернення до Міністра освіти і науки України Лілії ГРИНЕВИЧ, міського голови міста Суми Олександра ЛИСЕНКА, начальника департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Світлани ЛИПОВОЇ, голови постійної комісій з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі, та послуг, регуляторної політики Володимира ШИЛОВА та голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення,освіти, науки, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Віталія Мельника, голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи КЛОЧКА, голови Сумської обласної ради Володимира ТОКАРЯ з приводу врегулювання питань недостатнього обсягу освітньої субвенції на оплату праці більше 2050 педагогічних працівників закладів освіти міста Суми, яка здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Міська профспілка співпрацює в даному питанні з управлінням освіти і науки Сумської міської ради, яке докладає зусиль для недопущення заборгованості в оплаті праці та розпорядилось привести у відповідність до урядової постанови штатні розписи навчальних закладів, здійснити відповідні перерахунки по підвищенню з 01.01.2018 року на 10% посадового окладу педагогічним працівникам закладів, фінансування яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції. Проведення таких виплат передбачається на кінець березня у випадку, якщо будуть виділені додаткові кошти з міського бюджету. Всі необхідні обрахунки управлінням освіти і науки проведені, доведені до відома департаменту фінансів та підготовлені на розгляд планово-бюджетної комісії, засідання якої заплановано на 15 березня та передбачає розгляд питання перерозподілу вільних залишків бюджетних коштів 2017 року. 

Міський комітет Профспілки одностайно доручив голові міського комітету Профспілки Людмилі ГОГІ взяти участь в роботі постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі, та послуг, регуляторної політики Сумської міської ради з метою представлення та захисту прав педагогічних  працівників галузі «Освіта» міста Суми на належний рівень оплати праці з подальшим інформуванням профспілкового загалу міста про дії органів місцевого самоврядування по врегулювання даного питання.

Також схвалено рішення про ініціювання головами профкомів термінового проведення в закладах освіти, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції, спільних засідань профкому і адміністрації, на яких розглянути стан оплати праці педагогічних працівників закладу і направити інформацію в міську Профспілку з конкретними фактами недофінансування закладу та причинами, які їх викликали. 

                                           Голова МК Профспілки Людмила Гога