header-image

20 березня 2018 року відбулось засідання постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг, регуляторної політики за участі директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Світлани ЛИПОВОЇ, начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Антоніни ДАНИЛЬЧЕНКО, голови міської організації профспілки працівників освіти і науки України Людмили ГОГИ.

На порядку денному комісії питання розподілу вільного залишку бюджетних коштів за 2017 рік. Серед пропозицій від управління освіти і міської Профспілки - розгляд питання врегулювання недостатнього обсягу освітньої субвенції на оплату праці більше 2050 педагогічних працівників закладів освіти міста Суми, яка здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

На засіданні комісії начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО довела до відома присутніх особливості фінансування галузі «Освіта» з 01.01.2018 року, з огляду на застосування нового формульного розрахунку освітньої субвенції у 2018 році. 

Вона зазначила, що у формульному розрахунку занижена кількість учнів закладів загальної середньої освіти м. Суми та не враховано:

- реальну середню наповнюваність класів, яка становить 28,62 по місту Суми;

- поділ класів на підгрупи для вивчення окремих предметів;

- оплату праці педагогічних працівників за проведення індивідуальної форми навчання, розмір якої складає близько 5,4 млн. грн. без нарахувань і  охоплює 160 учнів; 

- оплату праці педагогічних працівників у закладах із спеціалізацією мистецького напрямку, а саме: художньо-естетичного профілю (ССШ № 7 (додатково 293 години), 29 (додатково 1178 годин), де учні одночасно з повною загальною середньою освітою здобувають мистецьку освіту, яка полягає в набутті здобувачем компетентностей в обраному виді мистецтва і потребує близько 6,5 млн.грн.;

- оплату праці педагогів, які навчають дітей в лікарнях (ЗОШ№19, ЗОШ№22), на ці цілі потрібно 907 тис. на 2018 рік;

- оплату праці вихователів груп продовженого дня, яких у закладах загальної середньої освіти м. Суми функціонує 108 і стимулювання творчої праці педагогічних працівників за перемоги у фахових конкурсах, підготовку переможців всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів тощо, на які за рік витрачається до 1 млн. грн. І як результат - місто Суми обіймає 4-5 позицію по ЗНО в Україні, поступаючись лише Києву, Києвській області, Львову і Тернополю. На ці цілі потрібно 9 млн. грн.

На підвищення 10% оплати праці педагогів згідно постанови КМУ від 11.01.2018р. №22 потрібно близько 15 млн. грн. 

Доведена на 2018 рік сума освітньої субвенції не покриває усіх вищеперерахованих витрат на виплату заробітної плати з нарахуванням. 

З огляду на вищевикладене, галузь «Освіта» потребує на 2018 рік додаткового фінансування на оплату праці педагогічних працівників з нарахуваннями у сумі 31040541,00 гривень. Крім того, на підвищення оплати праці педагогічних працівників ПТНЗ потрібно додаткові кошти в сумі 1436793,00 грн.

На даний час є гостра потреба у виділенні додаткових коштів з міського бюджету у сумі 5,8 млн. грн. для виконання зобов’язань по оплаті праці педагогічним працівникам вищезазначеної категорії у I кварталі 2018 року. Ми вивчали ситуацію по Україні і знаємо, що у Полтаві, Черкасах органи місцевого самоврядування виділили з міського бюджету потрібні кошти, - зазначила Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО.

Голова міського комітету Профспілки Людмила ГОГА поінформувала присутніх про дії ЦК Профспілки в цьому напрямку з кінця лютого 2018 року та міської Профспілки, яка звернулась на початку березня до органів місцевого самоврядування, ОДА, Сумської облради та МОН України. Але в найближчий час навряд чи будуть якісь кардинальні зміни з боку Уряду. І до цих процесів має долучитися міська влада. Управління освіти завірило, що перерахунки будуть проведені в березні і почнуться поетапні виплати зазначених підвищень, про що було доведено профактиву міста 13.03.2018 на пленарному засіданні.

Світлана ЛИПОВА запропонувала всім профспілкам підніматися і йти до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з метою врегулювання даного питання. Міській владі вважає за потрібне працювати з областю. Після прийняття Державного бюджету на 2018 рік, ні у пояснювальній записці, ні у формулі не враховано підвищення заробітної плати на 10 % згідно постанови КМУ від 11.01.2018 №22 і зараз ми ставимо питання, щоб Уряд додав нам ці 10%. Ситуація дуже серйозна. На даний час внесено зміни до Бюджетного кодексу, які дають нам право здійснювати перерозподіл коштів за підсумками I кварталу. У випадку, якщо з держави кошти не надійдуть, ми наблизимо асигнування з IV кварталу і будемо показувати незебезпеченість коштами. Вирішення цього питання не потребує винесення на сесію, коригується розписом і за погодженням планово-бюджетної комісії приймається рішення про виділення асигнувань за підсумками I кварталу шляхом сбалансування доходів. Крім того, це питання привернуло увагу Асоціації міст України, засідання фінансової комісії якої відбудеться 23,24 березня у Львові, де будуть предметно обговорюватися питання і прийматися відповідні резолюції. Крім того, від освітян надійшла пропозиція про підвищення педагогічним працівникам надбавки за престижність до 20 %, яке з огляду на підвищення заробітної плати педагогам є неактуальним, адже потребуватиме додатково більше 16 млн. грн.,- зазначила Світлана ЛИПОВА.

Член комісії Володимир ЧЕПІК зазначив, що ми підходимо до даного питання як господарники, щоб домогтися виділення коштів з державного бюджету. А люди працюють і мають право на оплату праці в повному обсязі.

Голова комісії Володимир ШИЛОВ запропонував взяти до відома це питання, зазначивши, що забезпечення відповідними коштами освітньої субвенції закладів освіти у 2018 році є обов’язок держави. Звичайно, 31 млн. грн. ми не зможемо виділити. Але, якщо державні кошти не надійдуть, департамент фінансів за підсумками I кварталу визначиться із фінансовими можливостями і рішенням комісії буде затверджено відповідний перерозподіл коштів на оплату праці педагогів в повному обсязі за I квартал поточного року не раніше квітня 2018 року.

Онлайн-трансляцію засідання комісії можна переглянути за посиланням

 Голова міського комітету Профспілки Людмила Гога