header-image

27 березня Сумщину з робочим візитом відвідала дружина Президента України Марина ПОРОШЕНКО.

Програма передбачала підписання Меморандуму про співпрацю, про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів, відвідування навчальних закладів, спілкування із «особливими дітьми» області та перегляд вистави з дітьми-сиротами.

Дружина Президента України Марина ПОРОШЕНКО разом з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ підписали Меморандум про долучення Сумської області до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Меморандумом передбачено створення 22-х інклюзивно-ресурсних центрів на рівні територіальних громад Сумщини, які мають відкритися до нового навчального року.

Перша леді України зустрілася з вихованцями та учнями Сумського навчально-виховного комплексу № 16 імені Олексія Братушки, в якому функціонує 1 інклюзивна група в дошкільному підрозділі і  9 інклюзивних класів із 16 в шкільному підрозділі. У закладі 20 навчальних кабінетів обладнано відповідно до вимог, що дозволило НВК № 16 стати методичним майданчиком з питань впровадження інклюзивного навчання в школі для вчителів міста і області. 

Також дружина Президента зустрілася з учнями Сумського центру професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг. Тут здійснюється підготовка учнів з особливими освітніми потребами за професією «Швачка». Наразі цей фах опановують 8 дівчат. По закінченню навчання всіх їх буде працевлаштовано.

У Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна відбувся перегляд вистави «Чужий», акторами і авторами якої виступили діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, Сумського дитячого будинку імені С.П. Супруна а також вихованці Сумського центру соціально-психологічної реабілітації для дітей області. 

Репортаж СТС можна переглянути на сайті НВК№16 за посиланням

За матеріалами прес-служби Сумської міської ради