header-image

Педагогічний колектив і батьківська громада на чолі з директором спеціалізованої школи №29 Вірою РОГОВОЮ звертаються до депутата Сумської обласної ради Андрія КИСІЛЯ і депутата Верховної Ради України Олега МЕДУНИЦІ з актуальних для всіх учасників освітнього процесу закладу питань.

"Шановний Андрію Юрійовичу, в 2018 році в нашому навчальному закладі є цілий ряд фінансових проблем. Відповідно до Закону України "Про освіти" та нового формульного розрахунку, для фінасування нашого навчального закладу у 2018 році недостатньо 5 млн. 101 тис.грн. Проблема, яка виникла полягає в тому, що з 2018 року спеціалізовані школи повинні фінансуватися з міського бюджету. Але кошти з міського бюджету на фінансування закладу не видляються, тому 1496 учнів не зможуть продовжувати навчання в музичних, художніх та театрально-хореографічних класах, а 69 педагогів можуть залишитися без роботи. Чи можливо вирішити питання виділення додаткових коштів з обласного бюджету на утримання закладу в 2018 навчальному році?"- запитує директор школи Віра РОГОВА.

Депутат Сумської обласної ради Андрій КИСІЛЬ відповідає:

"Децентралізація по всій Україні, так і на Сумщині набирає свої оберти і ми бачимо, як позитивні, так і негативні її моменти. На прикладі наших міських шкіл ми як раз бачимо той негатив, який сьогодні і привів нас до спеціалізованої школи №29. Озвучена педагогічним колективом проблема мені знайома і я вивчав це питання, яке гостро стояло і в минулому році. Адже міський бюджет у 2017 році виділяв 19 млн.грн. на покриття зобов'язань держави в частині оплати праці педагогів, а в поточному році ця сума становить  3,5 млн.грн. В бюджеті міста Суми на 2018 рік ця сума не передбачена. Але ж по великому рахунку вчителям і батькам байдуже з якого бюджету будуть виділені кошти, для них найголовніше не стояти з протягнутою рукою і не вимагати уже зароблені гроші, а отримувати кошти за той результат, який вони роблять. Ми знаємо, що в цій школі навчається більшне тисячі учнів, і сьогодні цих дітей просто взяти і розпустити, скоротивши години додаткових занять або частково звільнивши викладачів, думаю було б дуже неправильно. Адже сьогодні ми багато говорим про реформу освіти в ЗМІ, газетах, на телебаченні, але ці всі питання залишаються гучним звуком. Насправді ми бачимо реальні проблеми, які дотично торкаються вчителів, адже це проблема наших дітей, які завтра будуть захищати честь не лише нашої області , а і держави вцілому. Я готовий взяти ініціативу у вирішенні даного питання і консолідувати зусилля, починаючи з міської влади на чолі з мером міста  Олександром ЛИСЕНКОМ, депутатами обласної ради, депутатами Верховної ради України від нашої області для позитивного вирішення цього питання в найкоротші терміни".

"Шановний Олеже В'ячеславовичу, наш колектив направив до Вас звернення з приводу подальшої долі нашого навчального закладу, а саме фінансування в 2018 навчальному році. В листі ми вказали на те, що на організацію діялності навчального закладу нам недостатньо 5 млн. 101 тис.грн., це кошти на забезпечення зарплатного фонду закаладу. Тому в нашому зверненні була пропозиція про Вашу допомогу, як депутата Верховної ради України, щодо виділення коштів з резервного фонду держави в розмірі 5 млн. 101 тис.грн., а також внести пропозицію до змін в формулу розподілу державної субвенції, зокрема, щоб до формули були внесені спеціалізовані заклади мистецького напрямку,- зазначає директор школи Віра РОГОВА.

Депутата Верховної Ради України Олег МЕДУНИЦЯ відповідає:

"Справа в тому, що статус спеціалізованих шкіл надає не держава,а саме місцева влада, яка і має нести відповідальність за фінансування закладів, яким вона і надала статус спеціалізованих. Ми неодноразово піднімали питання перед Міністерством фінансів і Міністерством освіти, щоб вони вносили зміни до формули розподілу освітньої субвенції, але на це Міністерство фінансів робить абсолютно логічні зауваження, що ті органи, які надали закладам статус спеціалізованих, в даному випадку Сумська міська рада, вони мають нести за це відповідальність, тому що специфіка позашкільної освіти, спеціалізованої освіти в кожній територіальній одиниці це не державна компетенція і держава не буде це фінансувати. Тому для того, щоб вирішити це питання і не було проблем з функціонуванням цієї спеціалізованої школи, я зроблю депутатське звернення на міського голову, на голову бюджетної комісії Сумської міської ради для того, щоб вони з вільних залишків, з коштів перевиконання доходів Сумського бюджету віднайшли необхідні кошти і заклад був профінансований в повному обсязі. Бо якщо місцева рада приймає рішення і, для того, щоб функціонувала спеціалізована школа, наймає додаткових працівників, то вона насамперед має нести, а не держава, відповідальність за те, щоби ці люди, які фактично виконують комунальне замовлення, не залишились без заробітної плати".

Повну версію репортажу можна переглянути за посиланням

За матеріалами ТРК "ВІДІКОН" проект "3 питання владі (13.04.2018)"