header-image

1 травня зранку було перекрито вулицю Петропавлівську і центр міста Суми, якими урочистою мирною ходою пройшли близько 2 тисяч сумчан і гостей міста, серед яких профспілкові активісти Сумської обласної ради профспілок, яку представляли галузеві обласні комітети профспілки працівників освіти і науки, культури, хімічних та нафтохімічних галузей, будівництва та промисловості будівельних матеріалів та інших галузей, активісти Соціал-демократичної партії України, Соціалістичної партії України, військовослужбовці та небайдужі городяни. День солідарності трудящих, який відзначається майже у 143 країнах світу, об’єднав у місті Суми тих, хто готовий вийти і продемонструвати владі готовність відстоювати і словом і ділом свої конституційні права. 

З нагоди відзначення Дня праці – 1 Травня, з метою привернення уваги державної  та місцевої влади, роботодавців, бізнесу до необхідності вирішення нагальних проблем людини праці, на площі Незалежності обласного центру відбувся мітинг. 

До присутніх звернувся народний депутат України Олександр СУГОНЯКО, який зазначив: «1 Травня – це той день, коли ми можемо нагадати владі, що ми вимагаємо гідну працю, достойну зарплату і пенсію. 1 Травня – це той день, коли ми можемо ставити питання про повернення в нашу державу соціальної справедливості. Не може існувати держава, де окремі отримують мільйонні прибутки, мільйонні зарплати, а мільйони людей ледь-ледь зводять кінці з кінцями. Не може існувати держава, де пенсіонери не знають, де знайти гроші, щоб купити ліки, або заплатити по надмірних тарифах за комунальні послуги. При цьому олігархи-казнокради вивозять мільярди в офшори. Не може існувати держава, де тисячі «фрунзенців» півроку не отримують зарплату, а два олігархи фактично нищать бюджетоутворююче підприємство, а влада, на жаль, не ставить питання про повернення підприємства в державну власність. Але, я вірю, що разом ми захистимо наші права на гідне життя, на гідну зарплату і гідну пенсію.

Я вірю, що в майбутньому парламенті буде більшість представників профспілок, представників громадянського суспільства, представників тих ідеологічних світоглядних політичних партій, які не на словах, а на ділі захищають права простих людей – людей праці!»

В цей урочистий святковий день Олександр СУГОНЯКО звернувся до всіх людей праці мовою своєї душі, своїм віршем:

Ти перед вибором стоїш любима ненько, Україно!

Шукаєш гідного ти сина, або доньку, ти сум облиш,

Вони прийдуть тебе підняти з неволі, лиха та журби,

Тільки зумій їх розпізнати з-між галасливої юрби

Тих лицемірів, лиходіїв, що розкрадають вщент наш край,

Ти їм оцінку гідну дай, благослови народ на дію.

І він підніметься з колін – у груди набере повітря, панам не піде на уклін,

І в кращу долю знов повірить, він мудрим за ці роки став,

Кінець продажним лиходіям, доля рішуче кличе діять,

Людини праці день настав!

Голова Сумської обласної ради профспілок, депутат Сумської обласної ради Тетяна ЄВДОКІМОВА у своєму виступі зазначила: «Сьогодні на площі нас небагато, це авангард. І якщо з кожним роком на цій площі буде більше людей, які поважають себе і свою праці, то не будуть так знущатися з нас. Нам з вами потрібно багато зробити, аби наші діти пишалися нашою країною і не полишали її».

Про соціально-економічні проблеми та шляхи їх подолання йшлося у виступах заступника голови Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Геннадія ОСТРОВСЬКОГО, активістів Соціал-демократичної партії України, представників громадських організацій.

З нагоди Дня праці було схвалено РЕЗОЛЮЦІЮ Сумської обласної ради профспілок, Соціал-демократичної партії України, Соціалістичної партії України та громадських і ветеранських організацій: "Засвідчуємо, що нашою незмінною позицією є необхідність проведення реального, а не декларативного державного контролю за цінами,тарифами та соціально виваженими товарами, послугами і ліками. Нагально здійснити ефективні реформи оплати праці на засадах справедливого розподілу прибутку, розмежування в оплаті праці кваліфікованого та некваліфікованого працівника, та наближення до стандартів Європейського Союзу. Важливо спрямувати зусилля на подолання безробіття в Україні створення умов для забезпечення повної та продуктивної зайнятості, нових робочих місць, працевлаштування молоді, відродження санаторно-курортного лікування для працюючих та оздоровлення дітей. Необхідно встановити прозорі економічно обґрунтовані тарифи на природний газ та теплопостачання для населення. 1 Травня ми закликаємо підтримати соціальні цінності, боротьбу за соціальний захист, безпечні та стабільні робочі місця а також за гідну заробітну плату і достойну пенсію."

Завершилося свято праці концертом і ярмарком товарів від виробників Сумщини.

Голова міського комітету Профспілки Людмила Гога