header-image

16 травня 2018 року в Ужгороді відбулася Всеукраїнська попереджувальна акція протесту профспілок у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного суду, проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації.

У цьому заході солідарності та рішучості відстояти законні права та інтереси членів професійних спілок та людей праці взяли участь представники багатьох всеукраїнських галузевих профспілкових організацій – зокрема, освітян, працівників культури, АПК, медиків – та територіальних профоб’єднань з різних регіонів, в тому числі Сумської області, керівництво Федерації профспілок України. 

Під час акції відбулося пікетування Закарпатського окружного суду, а також мітинг, на якому були прийняті вимоги до Президента України, Прем’єр-міністра України, Державної судової адміністрації, Закарпатського окружного адміністративного суду  з майнових питань.

Мітинг відбувся біля Закарпатської облдержадміністрації. 

На ньому було ухвалено Резолюцію акції, направлену на адресу Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України. Текст Резолюції також було вручено представникам обладміністрації.

ФПУ, всеукраїнські профспілки і територіальні профоб’єднання вимагають:

від Президента України як гаранта конституції:

– покласти край намаганням судової влади в Закарпатті позбавити найчисельніше профспілкове об’єднання регіону законного права на будинок, відібравши його в не правовий спосіб у власне користування.

від Прем’єр-Міністра України:

– скасувати розпорядження Уряду про передачу профспілкових об’єктів, у першу чергу, будинків територіальних профоб’єднань Закарпатської і Полтавської областей;

– доручити Уряду разом з ФПУ підготувати і подати до Верховної Ради України законопроект з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення  за ними  належного їм майна.

У разі невиконання цих вимог профспілки залишають за собою право:

продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;

звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку  з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття.

Нагадуємо, подібна акція у квітні цього року відбулася і в Полтаві, у якій взяли участь понад дві тисячі представників профспілок із 15 регіонів України.

Закарпатська облпрофрада висловила щиру вдячність членам територіальних профспілкових об'єднань за підтримку під час попереджувальної акції протесту профспілок.

Фоторепортаж попереджувальної акції профспілок в Ужгороді 16.05.18

За матеріалами прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України та ФПУ