header-image

17 жовтня, у Міжнародний день боротьби з бідністю, у м. Києві відбувся другий етап Всеукраїнської акції протесту профспілок, ініційованої Федерацією профспілок України.

Хода демонстрантів розпочалася з парку Тараса Шевченка, пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля Кабінету Міністрів України, де відбувся мітинг-пікет. 

 

 

 

У багатотисячній протестній ході взяли солідарну участь освітяни з усіх куточків країни, серед яких і представники Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, які прийшли до будинку Уряду зі своїми вимогам до влади. 

   

Основні вимоги профспілок:

  •  за підвищення рівня зарплат і пенсій;
  •  проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;
  •  врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;
  •  STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

ВИМОГИ

Профспілки працівників освіти і науки України

1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:

- прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

- мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника  на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

10. Збільшити у 2018 році обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2,97 млрд. гривень, що необхідні для забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

Всеукраїнська акція профспілок 17.10.2018 р.

Фоторепортаж ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 17.10.2018 р.

Відеорепортаж ТСН: протест профспілок 17.10.2018 р.

Відеорепортаж ICTV: під Кабміном мітингувало 15 тисяч бюджетників

Голова міського комітету Профспілки Людмила Гога