header-image

На заклик Федерації профспілок України, 9 жовтня, в рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю, відбувся перший попереджувальний етап Всеукраїнської акції протесту профспілок.

Під гаслами "Роботу, зарплату, гідне життя!", "Забезпечений вчитель, якісна освіта, конкурентна держава!", "Борги із заробітної плати - ганьба для Уряду і роботодавців!", "Фінансуй медицину, щоб не загубити країну!" на вулиці обласних центрів по всій країні вийшли спілчани проти антисоціальної урядової політики підвищення цін і тарифів, неврахування пропозицій профспілок у проекті Держбюджету на 2019 рік, а також наступу на права профспілок.

У місті Суми більше тисячі представників профспілок різних галузей, в тому числі і спілчан обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, пенсіонерів та небайдужих громадян з різних куточків Сумської області згуртувала протестна хода навколо Сумської обласної державної адміністрації і мітинг, організований Сумською обласною радою профспілок.

 

Загальні вимоги учасників профспілкових акцій протесту до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України:

  • припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій;
  • не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житло-комунальні послуги для населення. Надра і ресурси є власністю українського народу;
  • забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, розвиток галузей економіки;
  • стоп державному рейдерству майна профспілок та наступу на їх права!

До основних вимог додаються галузеві вимоги від кожної із профспілок, зокрема і освітян, адже гарантії працівникам бюджетної сфери мають бути належним чином профінансовані Державним бюджетом України.

Вимоги до Кабінету Міністрів України, Сумської обласної державної адміністрації та Сумської міської ради озвучила голова Сумської обласної ради Тетяна ЄВДОКИМОВА. Власне бачення ситуації прокоментував народний депутат України Олександр СУГОНЯКО. Учасник  мітингу схвалили резолюцію, яку передали заступнику голови Сумської обласної державної адміністрації Вадиму АКПЄРОВУ.

17 жовтня - другий етап Всеукраїнської акції протесту в м. Києві.

Відеоматеріал Сумської обласної державної ТРК UA: Суми від 9 жовтня 2018 р.

Матеріал ЦК Профспілки працівників освіти і науки України про протестні акції профспілок в обласних центрах України 9 жовтня 2018 р.

Голова міського комітету профспілки 

Людмила Гога