header-image

28 листопада на засіданні сесії Сумської міської ради розглянуто депутатські  запити щодо забезпечення педагогічних працівників закладів професійно-технічної та загальної середньої освіти міста Суми заробітною платою в повному обсязі до кінця 2018 року.

Зокрема, Вікторія ГРОБОВА звернулась із запитом щодо заробітної плати педагогічних працівників, які викладають в закладах професійно-технічної освіти. «Державним бюджетом було передбачено 21,3 млн. грн. педагогічним працівникам, які викладають предмети згідно з Державним стандартом базової загальної середньої освіти. Освітня субвенція на ці заклади становить 902 млн. грн.. По області дані педагогічні працівники отримують найменший розмір щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, розмір якої становить 10% посадового окладу. Якщо здійснити такі виплати з розрахунку 50% посадового окладу, то на ці цілі потрібно 379 тис. грн.. Освітню субвенцію з державного бюджету ви отримали в розмірі 21 млн. грн., яка передбачає повністю отримання всіх винагород, які потрібні педагогічним працівникам. Прохання розібратися в цій ситуації і виплатити до кінця року людям все, що потрібно»,- зазначила депутат.

Олександр ЛИСЕНКО зазначив, що на сьогодні держава недофінансувала освітню субвенцію на 21 млн. грн.. Міська влада у 2018 році здійснила поділ класів на підгрупи для вивчення окремих предметів, на яке не надано фінансування з освітньої субвенції. А поділ класів, це також зарплата вчителям. Ми надамо обов’язково інформацію про недофінансування державної субвенції на освіту і на медицину. 

На запитання мера міста щодо наявності в освітній субвенції 2018 року коштів  на фінансування поділу класів на підгрупи та причин недофінансування, Вікторія ГРОБОВА прокоментувала: «Поділ класів на підгрупи для вивчення окремих предметів на 2019 рік враховано в освітній субвенції. У 2018 році згідно Положення поділ класів покладається на місцеві органи влади. Якщо приймається рішення і ми хочемо дати якісну освіту дітям на території громади селищної, сільської чи міської, то на це передбачаються місцеві кошти або виплачуються кошти із залишків освітньої субвенції. 

Причини ж нестачі коштів освітньої субвенції: не приведена у відповідність мережа закладів освіти, не приведено у відповідність поділ класів, неправильно нараховуються зарплати на гімназії, яким міська влада надала такий статус».

Олександр ЛИСЕНКО надав доручення заступникам міського голови Вірі МОТРЕЧКО і Максиму ГАЛИЦЬКОМУ провести брифінг і надати всі чіткі цифри скільки недофінансували з державного бюджета і чому.

Також на сесії розглянуто депутатський запит Ірини ГУБСЬКОЇ щодо забезпечення педагогічних працівників міста Суми заробітною платою. « До мене, як до депутата Сумської міської ради,   звернулись педагогічні працівники закладів освіти міста Суми, стурбовані питанням отримання заробітної плати у повному обсязі у листопаді – грудні 2018 року. Педагоги наголошують, що заробітну плату  вони отримали із затримкою у 10 днів, а 4 школи взагалі не отримали аванс за листопад. Освітян непокоїть, що коштів на виплату заробітної плати у грудні їм вистачить на 8 робочих днів із 20 робочих днів. Зараз галузі не вистачає 10 млн.грн., знаємо, що з міського бюджету буде додано 5,8 млн.грн., тому для того, щоб виплатити заробітну плату нам треба всіх людей відправити на 5 днів у відпустку без збереження заробітної плати. Люди скаржаться, що їх змушували брати відпустик за власний рахунок вже в жовтні, листопаді. Але роботодавець не має права відправляти працівників у неоплачувану відпустку без його згоди, а особи, винні в порушенні законодавства, несуть відповідальність згідно законодавства. Ситуація з недофінансуванням триває з того моменту, як була прийнята постанова КМУ від 11.01.2018 №22 «Про підвищення оплати праці педагогічним працівникам», що не було передбачено в освітній субвенції. Освітня субвенція не враховує також фінансування шкіл з малою наповнюваністю учнів (дві Піщанські ЗОШ, де середня наповнюваність 8 і 13 дітей), спеціалізованих закладів таких, як школа мистецтв №29, яким депутати пообіцяли додати 7 млн.грн. В двох гімназія люди отримують доплату по 10%. А якщо взяти повну школу з нормальною наповнюваністю, то по формулі прораховується навіть поділ класів. Тому це наше завдання: якщо хочемо залишити малокомплектні школи, то ми повинні їх фінансувати з міського бюджету. У листі Міністерства фінансів України щодо освітньої субвенції від 20.09.2018 чітко вказано, що забезпечення заробітною платою тієї кількості ставок педагогічних працівників, яка перевищує ставки, розраховані відповідно до Формули розполіду  освітньої субвенції, відбувається спрямуванням власного додаткового фінансового ресурсу, а не шляхом перерозподілу між закладами освіти. А зараз вся освітня субвенція порівну ділиться між закладами, у нас найменша в області виплата за престижність. Але рекомендації Міністерства фінансів не були враховані, додаткові кошти вчасно не були виділені, що призвело до заборгованості перед освітянами в частині виплати заробітної плати. 

Виходячи з вищесказаного, прошу:

1. Забезпечити виплату заробітної плати педагогічним працівникам міста Суми в листопаді-грудні 2018 року в повному обсязі від потреби.

2. Забезпечити виконання листа  Міністерства фінансів України щодо освітньої субвенції від 20.09.2018 в частині фінансування тієї кількості ставок педагогічних працівників, яка перевищує ставки, розраховані відповідно до Формули розподілу освітньої субвенції.

3. При розподілі освітньої субвенції дотримуватися формульного розрахунку, який має забезпечити підвищення якості надання освітніх послуг та престижу професії учителя.

На запитання Олександра ЛИСЕНКА чи є недофінансування по освітній та медичній субвенції, начальник департаменту фінансів Світлана ЛИПОВА поінформувала: «На даний час на заробітну плату, яка повинна фінансуватись за рахунок освітньої субвенції, виділено додатково 10,6 млн.грн. з місцевого бюджету Зараз на сесію іде 5,8 млн.грн. Розрахунки управління освіти, які прозвучали в депутатському запиті , на момент подачі не були ретельно проаналізовані, не було останнього місяця заробітної плати. Ми повністю проаналізували кожний заклад. Десь 5,8 млн. грн. на сьогодні достатньо. Коли в нас буде нарахування листопада, ми ще раз проаналізуємо більш уточнені нарахування і буде зрозуміло, якої суми дійсно недостатньо. І не потрібно сьогодні так голосно заявляти. Потрібно звертатися в Міністерство освіти, Кабінет Міністрів, Верховної Ради України стосовно збільшення обсягу освітньої субвенції, а не до міського бюджету, який покриває всі навіть делеговані видатки».

Дані депутатські запити були підтримані більшістю голосів.

Онлайн-трансляція засідання L сесії Сумської міської ради VII скликання 28 листопада 2018 року з 1:07 та 1:15

Лист Міністерства фінансів України від 20.09.2018 №07010-21/24561 "Щодо оcвітньої субвенції" 

За матеріалами інформаційного порталу Сумської міської ради