header-image

Сумська міська організація профспілки працівників освіти, керуючись положеннями Угоди про співпрацю між Управлінням Держпраці у Сумській області і Сумським обкомом профспілки працівників освіти і науки України, направила начальнику Управління Держпраці у Сумській області Юрію СЕМЕНОГУ лист від 22.03.2019 № 03-10/49 щодо кількості проведених Управлінням  у 2018 році і I кварталі 2019 року планових та позапланових перевірок стану додержання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці в закладах загальної середньої, позашкільної та дошкільної освіти міста Суми з висвітленням найпоширеніших адміністративних правопорушень, допущених керівниками закладів освіти.

З метою реалізації в галузі «Освіта» системного безеперевного навчання з питань охорони праці представників Профспілки, надання першої домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій, цьогоріч міською Профспілкою організовано навчання з питань охорони праці 69 представників Профспілки на базі Державного підприємства «Сумський Експертно-технічний центр Держпраці».

Міністерство освіти і науки України підготувало інструктивно-методичні рекомендації «Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

Статтею 7 Закону України «Про охорону праці» надано право працівникам на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці. Зокрема встановлено, що за роботу з важкими та шкідливими умовами праці оплата праці здійснюється у підвищеному розмірі.

Міністерство соціальної політики України затвердило Вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями.

Вимоги поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми і видів діяльності та встановлюють мінімальні вимоги безпеки та захисту здоров’я під час здійснення роботи, пов’язаної з використанням екранних пристроїв незалежно від їхнього типу та моделі.

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Сумська міська організація профспілки працівників освіти долучається до реалізації в галузі «Освіта» системного безеперевного навчання з питань охорони праці відповідальних осіб та представників профспілки, надання першої домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій.

Саме з цією метою цьогоріч міською Профспілкою було узагальнено потребу у навчанні представників Профспілки та відповідальних осіб з питань охорони праці закладів освіти міста та організовано навчання з питань охорони праці 61 працівника (з яких 6 - представники Профспілки з питань охорони праці і 55 - відповідальних осіб з питань охорони праці) на базі Державного підприємства «Сумський Експертно-технічний центр Держпраці» з 26 березня 2018 року.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 викладено у новій редакції Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти.

З метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства, Міністерство освіти і науки України наказом від 22.11.2017 № 1514 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 18 квітня 2006 року № 304» внесло зміни до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, виклавши його в новій редакції. Редакція чинна з 30.01.2018 року.