header-image

Сумська міська організація профспілки працівників освіти долучається до реалізації в галузі «Освіта» системного безеперевного навчання з питань охорони праці відповідальних осіб та представників профспілки, надання першої домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій.

Саме з цією метою цьогоріч міською Профспілкою було узагальнено потребу у навчанні представників Профспілки та відповідальних осіб з питань охорони праці закладів освіти міста та організовано навчання з питань охорони праці 61 працівника (з яких 6 - представники Профспілки з питань охорони праці і 55 - відповідальних осіб з питань охорони праці) на базі Державного підприємства «Сумський Експертно-технічний центр Держпраці» з 26 березня 2018 року.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 викладено у новій редакції Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти.

З метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства, Міністерство освіти і науки України наказом від 22.11.2017 № 1514 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 18 квітня 2006 року № 304» внесло зміни до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, виклавши його в новій редакції. Редакція чинна з 30.01.2018 року.

Центральною оглядовою комісією Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України у 2016 році розглянуто спільні матеріали управлінь (департаментів) обласних державних адміністрацій та обласних організацій Профспілки працівників освіти і науки України і визначено переможців в трьох категоріях: I категорія – дошкільні, загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади усіх типів, II категорія – ВТНЗ, ВНЗ I та II рівнів акредитації, III категорія - ВНЗ III – IV рівнів акредитації.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 № 866 (набрав чинності 16.06.2017, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.05.2017 за № 681/30549) затверджено Форму та опис службового посвідчення інспектора праці.

З 03 по 24 квітня 2017 року на базі Державного підприємства «Сумський Експертно-технічний центр Держпраці» проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці 108 працівників загальноосвітні, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста Суми, з яких 15 - представники Профспілки з питань охорони праці і 93 - відповідальні особи з питань охорони праці.

На виконання спільної постанови президії Сумської обласної ради профспілок, територіального управління Держпраці в Сумській області і виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань у Сумській області від 10.04.2006 р. № П-3-2/6/101-А з метою комплексного підходу до створення здорових та безпечних умов праці, активізації та економічного стимулювання роботи громадських інспекторів і профспілкового активу з охорони праці, проводиться щорічний конкурс на звання «Кращий громадський інспектор з охорони праці» до Дня охорони праці в Україні.

За підсумками роботи обласної оглядової комісії по вивченню матеріалів перевірки стану охорони праці в навчально-виховних закладах області, на підставі спільного рішення колегії департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та президії Сумського обкому профспілки працівників освіти і науки України від 21.03.2017 року, визначено переможців обласного етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти у 2016 році.

На виконання Постанови колегії Міністерства освіти і науки України і президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України про Всеукраїнський громадський огляд - конкурс стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України (Пр. № 1/6-22 від 23.01.2012 р., Пр. № П-18-3 від 10.12.2013 р.), постанови президії Сумського міського комітету Профспілки працівників освіти і науки України від 11.11.2016р. №П-24-7 «Про участь у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в навчальних закладах МОН України»,  з метою подальшого поліпшення роботи щодо створення, забезпечення належних і безпечних умов життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, в місті Суми протягом 2016 року президією міськкому Профспілки працівників освіти та первинними профспілковими організаціями спільно з управлінням освіти і науки Сумської міської ради, керівниками навчально-виховних закладів проведено міський етап огляду-конкурс стану умов і охорони праці в установах, закладах, організаціях освіти. 

Надаємо для ознайомлення Положення про Всеукраїнський громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.