header-image

На виконання постанови президії міської організації профспілки працівників освіти і науки України від 13.02.2016 р. №П-14-2 «Про навчання з питань охорони праці представників Профспілки з охорони праці первинних профспілкових організацій закладів освіти міста», з ініціативи Сумської міської організації профспілки працівників освіти і науки України було сформовано три групи слухачів, які  пройшли відповідне навчання в Державному підприємстві «Сумський експертно-технічний центр Держпраці» в період з 29 лютого по 25 березня 2016 р.

 Перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшов 91 слухач, з них 74 - представники Профспілки з питань охорони праці, 17  - спеціалісти з питань охорони праці навчальних закладів міста Суми та закладів обласного підпорядкування.

У процесі навчання з питань охорони праці слухачами були вивчені найбільш важливі проблеми безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у взаємозв’язку з повноваженнями профспілок у сфері охорони праці та завданнями зазначених представників щодо здійснення громадського контролю за додержанням вимог чинного законодавства з цих питань. Зокрема, основними темами були наступні: законодавство України про охорону праці; основні положення законів України «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та взаємозв’язок з іншими законами України; організація роботи з охорони праці; вибухонебезпека виробництва і вибухозахист; пожежна безпека; електробезпека; гігієна праці, медичні огляди; профілактика професійних захворювань і отруєнь; надання першої допомоги потерпілим у разі нещасного випадку; управління роботами з профілактики та ліквідації наслідків аварій; безпека праці в галузі.

 Навчання відбувалося у форматі лекцій, практичних занять з надання першої долікарської допомоги потерпілим у разі нещасного випадку, демонстрування навчальних відеозаписів, плідних дискусій у формі «питання-відповідь». Для кожного був підготовлений відповідний методичний матеріал.  По завершенню навчання слухачі склали іспит та отримали посвідчення встановленого зразка.

 Висловлюємо щиру вдячність директору «Сумського експертно-технічного центру Держпраці» Арєстову Олександру Михайловичу за співпрацю з міською організацією Профспілки та створення належних умов для навчання представників Профспілки з питань охорони праці, а також викладачам курсів за змістовне навчання: 

1. Ткаченку Олександру Геннадійовичу – технічному інспектору праці Федерації професійних спілок України

2. Скрипченко Оксані Вікторівні – завідувачу відділу КЗ СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф»

3. Красножону Григорію Івановичу – начальнику загального відділу ДП «Сумський ЕТЦ Держпраці»

4. Мукменьову Олексію Ельдаровичу – завідуючому кабінетом медично-статистичної інформації КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» м. Суми

5. Воронову Олегу Григоровичу – начальнику циклу практичної підготовки обласних та м. Суми курсів удосконалення керівни х кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області

6. Хвостійонок Володимиру Івановичу – начальнику електричної лабораторії КП електромереж  зовнішнього освітлення «Міськсвітло» СМР. 

Більше фото в альбомі:

Навчання з охорони праці у 2016 р.