header-image

Із запитання спілчан щодо оплати праці вчителя «Як оплачується праця вчителя, який має навчальне навантаження 25 годин на тиждень, з яких – 11 годин з певного предмета навчального плану та 14 годин – за індивідуальною формою навчання учня. Чи може такий вчитель працювати ще за сумісництвом на посаді вихователя в групі продовженого дня? Бухгалтерія оплачує ті 7 годин індивідуального навчання, що перевищують 1,5 ставки, з погодинного розрахунку, обумовлюючи це забороною роботи за сумісництвом документами колишнього СРСР». 

На численні звернення членів Профспілки щодо порядку проходження обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів працівниками закладів освіти всіх типів і форм власності міська організація Профспілки повідомляє наступне.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відпустки» та ст. 179 КЗпП України на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана соціальна відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 126 (140) календарних днів: до пологів – 70 календарних днів; після пологів – 56 календарних днів (70 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.

Відповідно до абзацу дванадцятого пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, за години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі.

При заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педпрацівників, яке тривало не більше двох місяців, відповідно до п.73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому п.68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Міністерство соціальної політики України пояснює, як і коли впливає на субсидію одноразова покупка на суму понад 50 тис. грн:

Відповідно до ч.1 ст.38 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII (далі – КЗпП) працівник має право у будь-який строк розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, письмово попередивши про це роботодавця за два тижні. Попередження роботодавця про наступне звільнення є обов’язком працівника.

Проте у цілому ряді випадків закон зобов’язує роботодавців провадити звільнення працівників у строк, про який вони просять. Йдеться про скорочення двотижневого строку, оскільки по його закінченню працівник може звільнитися в загальному порядку. У цьому разі строк попередження про звільнення скорочується на розсуд працівника навіть до одного дня.