header-image

Профспілкою спрямовано звернення до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили ДЕНІСОВОЇ стосовно необхідності подання нею конституційного подання до Конституційного суду України щодо відповідності положень статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX та підпунктів 1 і 2 пункту 3 його Прикінцевих та перехідних положень Конституції України.

Від Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшов лист, в якому повідомляється про вжиті Уповноваженим заходи для недопущення в законі «Про повну загальну середню освіту» норм про можливість роботи педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

Профспілка освітян звернулася до Президента України з вимогою застосувати право вето щодо закону «Про повну загальну середню освіту», прийнятого 16 січня 327 народними депутатами України, з його дискримінаційними та антиконституційними норми.

Департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, з метою опрацювання звернення міської організації Профспілки від 23.01.2020 року № 03-10/6 щодо виділення коштів міського бюджету на оплату щорічних медичних оглядів для працівників галузі "Освіта" у 2020 році, направив лист головному розпоряднику бюджетних коштів - відділу охорони здоров'я Сумської міської ради щодо вирішення питання в межах бюджетних призначень галузі, які передбачені на забезпечення діяльності установ та закладів на 2020 рік.

ЦК Профспілки звернувся до Комітетів з питань освіти, науки та інновацій, соціальної політики та захисту прав ветеранів та з питань бюджету з приводу проєктів законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму», № 2720 та «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму», № 2721.

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій на виконання доручення Голови Верховної Ради України Дмитра РАЗУМКОВА надав відповідь ЦК Профспілки щодо звернення про деякі положення та норми проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 0901).

Сумська міська організація профспілки працівників освіти і науки України звернулась листом до сумського міського голови і депаратаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради з приводу фінансування обов’язкових медичних оглядів працівників галузі ≪Освіта≫ з 1 січня 2020 року.