header-image

Сумська міська організація профспілки працівників освіти і науки України направила лист міському голові міста Суми Олександру ЛИСЕНКУ і секретарю Сумської міської ради Андрію БАРАНОВУ з приводу оплати праці майже 1900 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти і НВК міста Суми, які впроваджують в освітній процес з 1 версеня 2018 року по даний час проект "Онлайн школа. Управління школою і E-learning платформа" на виконання розпорядження міського голови від 30.07.2018 № 270.

Варто зауважити, що робота з ведення електронного журналу дублює роботу вчителів з ведення класного журналу, а для класних керівників – ще й заповнення щоденників учнів. Це призводить до збільшення робочого часу педагогів, а саме їх навантаження, що суттєво змінює умови праці, про що педагогічних працівників не попередили на початок 2018-2019 навчального року.
Незважаючи на зазначені обставини, освітяни підтримують розвиток цифрових сервісів у роботі закладів освіти, але вважаємо, що це має відбуватись за певних умов, а саме: за наявності відповідного сучасного технічного забезпечення, завчасного навчання вчителів щодо його користування, забезпечення програмою з високим ступенем захисту персональних даних, забезпечення конфіденційності інформації щодо особистих даних вчителів, батьків, оцінювання кожного учня та проведення обов’язкової оплати праці педагогічних працівників галузі, які є учасниками проекту за рахунок коштів міського бюджету. Адже цей проект запускала саме Сумська міська рада з метою підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної освіти відповідно до вимог інноваційного сталого розвитку суспільства, а 1900 педагогічних працівників не попередили, що вони мають бути волонтерами в цьому проекті.
Враховуючи вищевикладене, міська Профспілка ще в листопаді 2018 року ініціювала перед управлінням освіти і науки Сумської міської ради питання оплати праці зазначених педагогів за рахунок коштів міського бюджету. В свою чергу управління освіти і науки поінформувало начальника відділу «Проектний офіс» Оксану Кубрак про попередні розрахунки фінансової потреби для нарахування вчителям - предметникам зазначеної надбавки за складність і напруженість в роботі, в яких 5% розмір надбавки становив 4812350 грн., а у випадку 10% розміру надбавки потреба складала 9624701 грн.
Нажаль зазначені пропозиції не були враховані в бюджет галузі на 2019 рік і зустріч куратора проекту Андрія Баранова з керівниками закладів освіти в листопаді 2018 року з даного питання не дала позитивних результатів.
Враховуючи вищевикладене, висловлюючи суспільну думку педагогічної працівників закладів загальної середньої освіти міста Суми, Сумська міська організація профспілки працівників освіти і науки України просить виділити додаткові кошти з міського бюджету на оплату праці педагогічних працівників, які відповідально і результативно впроваджують вищезазначений проект в освітній процес з 01.09.2018 року по даний час, та виплатити зазначені кошти як грошову винагороду педагогічним працівникам за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків в розмірі 50 % посадового окладу в жовтні 2019 року, з розрахунку 5% розміру надбавки за кожен відпрацьований місяць.

Лист міської Профспілки від 25.09.2019 № 03-10/113 

Голова міської організації Профспілки

Людмила Гога