header-image

Сумська міська Профспілка освітян отримала відповідь відділу охорони здоров'я Сумської міської ради від 04.03.2020 № 24.01-10/345 щодо безкоштовного проведення профілактичних медичних оглядів працівників галузі "Освіта" у 2020 році.

Керуючись низкою нормативно-правових актів, які регулюють процедуру проведення щорічних медичних оглядів, КНП "Клінічна лікарня №4", яка має право проводити медичні огляди з видачею санітарних книжок, до 01.01.2020 року проводила медичні огляди безкоштовно за рахунок спецфонду, так як на ці цілі з бюджету кошти не виділялись. Наразі, відповідно до вимог реформи, лікувальний заклад, реорганізований у комунальне некомерційне підприємство, керується у своїй діяльності нормами Господарського кодексу, а отримані за надані послуги кошти спрямовує на власне утримання і розвиток.

Враховуючи процеси реформування галузі охорони здоров'я, очікуються суттєві зміни порядку її фінансування за програмою медичних гарантій, якою витрати на проведення профілактичних оглядів не передбачені. Тому витрати на проведення медичних оглядів, в тому числі окремих категорій працівників, покладаються на роботодавця або власника, як замовника цієї послуги.

Попри неодноразові консультації з даного питання з департаментом фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради під час формування міського бюджету на 2020 рік та інформування в січні 2020 року міського голови про необхідність виділення коштів з міського бюджету на ці цілі, питання залишається невирішеним.

Відділом охорони здоров'я вчергове проведено аналіз потреби в коштан на проведення безкоштовних медичних оглядів та направлено лист департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради від 11.02.2020 № 24.01-07/215 і постійним депутатським комісіям з питань бюджету і з питань охорони здоров'я від 11.02.2020 № 24.01-07/216. Дане питання планується до розгляду в міській раді за участі зацікавлених структурних підрозділів.

А доки питання фінансування медичних оглядів знаходиться на постійному контролі у всіх зацікавлених структурних підрозділів, які усвідомлюють важливість забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя в організованих дитячих колективах, працівники закладів освіти вимушені за власні кошти проходити медогляди, вартість яких становить 410 грн., що є грубим порушенням чинного законодавства з боку роботодавця. Варто зазначити, що в галузі "Освіта" працівники закладів дошкільної освіти і ряд категорій працівників інших закладів освіти зобов'язані проходити медогляди два рази на рік і майже половина цих працівників отримує мінімальну заробітну плату!

Шановні можновладці, схаменіться!

Відповідь ВОЗ СМР від 04.03.2020 р

Людмила Гога, голова міської організації Профспілки