header-image

Підійшов до завершення березень, тож саме час поговорити про те, як ми будемо працювати і відпочивати наступного місяця.

Враховуючи положення сттатті 73 КЗпП, у квітні 2019 року на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться, зокрема, у такі святкові дні і дні релігійних свят:

28 квітня – Пасха (Великдень);

1 травня – День праці.

А за статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 29 квітня (понеділок) буде вихідним.

Крім того, розпорядженням від 10.01.2019 р. №7-р Кабмін рекомендував (!) для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено 5-денний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), перенести робочий день з вівторка 30 квітня на суботу 11 травня. У такому разі отримаємо ще п'ятиденні канікули: з 27 квітня по 1 травня.

Таким чином, у квітні загалом буде:

календарних днів – 30;

робочих днів – 20;

вихідних та святкових днів - 10.

Норми тривалості робочого часу на 2019 рік 

Розпорядження КМУ від 10.01.2019 №7-р 

Варто зазначити! Це лише рекомендації Кабміну. Остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа

Джерело: бухгалтерський сервіс  "Дебет-Кредит"