Меню

Честь і гідність освітян – понад усе: звернення міської Профспілки

Сумська міська організація профспілки працівників освіти і науки України звернулась до міського голови міста Суми Олександра ЛИСЕНКА, заступника міського голови Віри МОТРЕЧКО, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, науки, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Сумської міської ради Віталія МЕЛЬНИКА з приводу порушення етичної поведінки Андрієм БАРАНОВИМ – посадовою особою органів місцевого самоврядування, секретарем Сумської міської ради, в частині безпідставних звинувачень на адресу освітянської спільноти міста Суми щодо втрати лідируючих позицій галузі, відсутності електронних сервісів, неякісного дистанційного навчання та «скочування на дно» в питаннях освіти, опублікованих на своїй сторінці Facebook 21 травня 2020 року.

За дорученням президії, голова міської Профспілки на засіданні постійно діючої комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, науки, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Сумської міської ради з дозволу голови постійно діючої комісії 25 травня висловила колегіальну позицію спілчан з приводу безпідставних коментарів посадовця (хронометраж 40:58).

Адже, незважаючи на існуючі технічні складнощі (низька швидкість інтернету, відсутність необхідних гаджетів тощо) педагогічні працівники шкіл, садочків, позашкілля докладають максимум зусиль задля налагодження комунікації з учнями та їх батьками під час загальнонаціонального карантину.

Підтвердженням дієвої роботи педагогічних працівників є результати опитування учнів та батьків (понад 1500 респондентів) щодо організації дистанційного навчання під час карантину у школах м.Суми, які висвітлені на сайті управління освіти і науки Сумської міської ради 20.05.2020 року.

Педагогічні працівники можуть вільно обирати форми і методи організації освітнього процесу. Саме тому, при виборі інструментів для організації дистанційного навчання за підсумками опитування 82% вчителів використовували Google Classroom. Також популярними є Viber (76%), платформа Zoom (55%), електронна пошта (44%), платформа «На урок» (25%) та відеоуроки на телебаченні (22%). Але використовувались інші платформи: Офіс 365, освітній проект «На урок», GIOS, Edmodo, особисті сайти та блоги, створювали власні тести в Google, на online test pad тощо. Педагогічні працівник проходили курси на платформі «Дія.Цифрова освіта». Це невичерпний перелік практик та підходів педагогічних працівників під час дистанційної роботи на карантині.

Звичайно, пандемія всім нам показала нагальну потребу в удосконаленні методики організації освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання. І це питання має вирішуватися на державному рівні. Але так само стало очевидним, що до дистанційного навчання не були готові і батьки, оскільки певна частина з них теж працювала дистанційно і в пріоритеті було виконання власне посадових обов’язків. Карантин змусив батьків бути офлайн контактними 24 години на добу зі своїми дітьми, що є незвичним для них. Отже чинників певних недопрацювань в дистанційному навчанні чимало і їх теж потрібно враховувати, а не перекладати весь тягар відповідальності на плечі вчителя.

Тому заява Андрія БАРАНОВА – посадової особи місцевого самоврядування, про те, що освітяни не використовують під час карантину жодних електронних сервісів та послаблення лідируючих позицій освітян міста аж до «скочування на дно», є нічим іншим, як некомпетентність, велика заполітизованість посадовця, і, найголовніше, неповага і знецінення роботи педагогічних працівників міста Суми у складний для всіх нас пандемічний час.

Прикро, що людина, яка обіймає відповідальну посаду у Сумській міській раді, яка передбачає координацію роботи комісій, органів самоорганізації населення, взаємодії із ЗМІ, не усвідомлює усіх наслідків таких гучних заяв. А якщо він це усвідомлює, то виникає питання: «Хто дав йому моральне право робити такі безпідставні висновки про роботу педагогічних працівників галузі міста в період пандемії, коли загострено психологічний стан усіх верств населення і кожен посадовець повинен бути надзвичайно обережним у висловлюваннях по відношенню до людей, культивувати єдність мешканців громади, а не розпалювати ворожнечу і підбурювати до протистояння?»

Стосовно ж впровадження в освітній процес проєкту «Онлайн школа. Управління школою і E-learning платформа» управління освіти і науки Сумської міської ради неодноразово направляло службові записки засновнику з обґрунтуванням недоцільності продовження проєкту до прийняття Міністерством освіти і науки України Положення про дистанційне навчання, яке на даний час ще не розроблене.

Незважаючи на наведені аргументи голови міської Профспілки Людмили ГОГИ (хронометраж 40:58) та начальника управління освіти і науки Антоніни ДАНИЛЬЧЕНКО (хронометраж 1:07,50), Андрій БАРАНОВ в ході засідання комісії дозволив собі продовжити висловлювати безпідставні звинувачення вже на адресу управління освіти і науки Сумської міської ради (хронометраж 47:40).

Натомість голова постійної комісії Віталій МЕЛЬНИК, як освітянин, висловив незадоволення доповіддю Андрія БАРАНОВА. Адже управління освіти і науки Сумської міської ради, в першу чергу, - управління ОСВІТИ і має робити те, що визначає Міністерство освіти і науки України і депаратамент освіти і науки ОДА. Є освітні закони, в яких чітко визначено функції управління освіти, саме на їх підставі розроблено зміни до Положення про управління освіти, які розглядаються комісією і відповідають чинному законодавсту. Щодо дистанційної роботи, то вчителі шкіл міста застосовують рекомендовану МОН платформу Google Classroom, яка є безкоштовною. "Як батько учня НВК, заначаю, що вчителі дуже якісно і добре підготовлені, працюють в повному обсязі, навантажені цілодобово. Хотів би подякувати від членів комісії і себе особисто всім освітянам, які зараз працюють дистанційно і навчають наших дітей, їм дуже важко зробити роботу, яку раніше не робили, перелаштуватися і закінчити успішно навчальний рік. Ми звикли тільки говорити і не звикли підтримувати освітян. Нам потрібно підтримувати педагогічні колективи закладів освіти і говорити, що вони молодці, що вони справляються, бо це серйозні виклики. Є певні недоліки, але ми їх повинні усувати на протязі навчального року. Тому ми мусимо це визнати і підтримати сьогодні наших учителів" - зазначив Віталій МЕЛЬНИК.

Але черговий пост Андрія БАРАНОВА на своїй сторінці Facebook увечері 25 травня вкотре засвідчив бажання посадовця продовжувати тему «освітнього дна». Спостерігаючи за діями посадової особи органів місцевого самоврядування спадає на думку, що Андрій БАРАНОВ забув основну мету своєї діяльності, якою є служіння народу України на території громади, а його діяльність і поведінка має забезпечувати довіру суспільства до органів місцевого самоврядування та запобігати виникненню конфіктів у стосунках з громадянами, керівниками, колегами, як це передбачають Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Така позиція посадовця обурює освітянський загал міста.  Тому, міська Профспілка звернулася з проханням до керманича Сумської громади, профільного заступника, керівників депутатських фракцій і груп міської ради звернути увагу на порушення етичних норм поведінки Андрієм БАРАНОВИМ - посадовою особою органів місцевого самоврядування, депутатом міської ради, та в подальшому, як посадовцю і публічній особі, використовувати і висвітлювати у ЗМІ тільки перевірену і фахово обґрунтовану інформацію, яка сприймається суспільством однозначно. 

Міська ж Профспілка залишає за собою право вжити всіх законних прав задля захисту честі і гідності освітян міста і буде наполягати на врахуванні неетичної поведінки Андрія БАРАНОВА - секретаря міської ради, під час проведення щорічної оцінки його службової діяльності.

 Лист міському голові Лисенку О.М., заступнику міського голови Мотречко В.В., голові постійної комісії з питань освіти Мельнику В.А. 

Лист керівнику депутатської фракції ВО "Батьківщина" Сагачу А.Г. 

Лист керівнику депутатської фракції "Європейська солідарність" Лантушенку Д.С. 

Лист співголові депутатської групи "Опозиційна платформа "За життя" Перепеці І.О. 

Лист керівнику депутатської фракції політичної партії "За Україну!" Чепіку В.І. 

Лист керівнику депутатської фракції "Об'єднання "САМОПОМІЧ" Зименку О.В. 

Лист керівнику депутатської фракції політичної партії ВО "Свобода" Левченко Ю.О. 

 

Гога Людмила , голова міської організації Профспілки