Меню

Кабінет міністрів України прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2020 році. Відповідне розпорядження № 995-р розміщене на Урядовому порталі.

Підійшов до завершення березень, тож саме час поговорити про те, як ми будемо працювати і відпочивати наступного місяця.

Враховуючи положення сттатті 73 КЗпП, у квітні 2019 року на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться, зокрема, у такі святкові дні і дні релігійних свят:

28 квітня – Пасха (Великдень);

1 травня – День праці.

З метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року, Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 11 січня 2018 року № 1-р «Про перенесення робочих днів у 2018 році», яким рекомендовано керівникам підприємств, установ, організацій, для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2018 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України доводить до відома і врахування  в  роботі лист Міністерства освіти і науки України  від 2.04.2018  № 1/9-190 «Щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи».

У сфері регулювання часу відпочинку українське законодавство про працю передбачає, окрім обідніх перерв, перерв між робочими днями та відпусток, право працівника на відпочинок у вихідні, святкові і неробочі дні.