Меню

З 4 по 8 травня 2020 року міська Профспілка організувала дистанційне навчання із загальних питань охорони праці 31 представника Профспілки в ДП "Сумський ЕТЦ Держпраці" із числа голів первинних профспілкових організацій закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти міста Суми з метою реалізації системного безперервного навчання профспілкових лідерів та здійснення ними дієвого громадського контролю за дотриманням роботодавцями законодавства з охорони праці.

Міжнародна організація праці, визнаючи масштабний виклик, пов'язаний з пандемією COVID-19 у світі, змінила девіз Всесвітнього Дня охорони праці – 2020. Всесвітній день безпеки та здоров'я на роботі буде присвячений спалахам інфекційних захворювань у світі праці.

21 травня на базі спеціалізованої школи №10 відбувся семінар-навчання з ініціативи Сумської міської організації профспілки працівників освіти і науки України  за участі завідувача сектору  з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Сумській області Світлани ЗАКОРКО і представників ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці».

Нарешті профспілкові зусилля і боротьба дали результати!

На вимогу профспілок відновлено дію міждержавних стандартів на період від 26 квітня 2019 року до 01 січня 2022 року (Наказ Національного органу стандартизації № 111 від 24 квітня 2019 ), які вкрай важливі для проведення атестації робочих місць за умовами праці і для підтвердження пільг і компенсацій для працівників, зайнятих на важких і шкідливих умовах праці, зокрема на достроковий вихід на пенсію.

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.

Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

17 квітня 2019 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві”, якою удосконалено механізми розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог чинного законодавства, а також урегульовано питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві.

Сумська міська організація профспілки працівників освіти, керуючись положеннями Угоди про співпрацю між Управлінням Держпраці у Сумській області і Сумським обкомом профспілки працівників освіти і науки України, направила начальнику Управління Держпраці у Сумській області Юрію СЕМЕНОГУ лист від 22.03.2019 № 03-10/49 щодо кількості проведених Управлінням  у 2018 році і I кварталі 2019 року планових та позапланових перевірок стану додержання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці в закладах загальної середньої, позашкільної та дошкільної освіти міста Суми з висвітленням найпоширеніших адміністративних правопорушень, допущених керівниками закладів освіти.

З метою реалізації в галузі «Освіта» системного безеперевного навчання з питань охорони праці представників Профспілки, надання першої домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій, цьогоріч міською Профспілкою організовано навчання з питань охорони праці 69 представників Профспілки на базі Державного підприємства «Сумський Експертно-технічний центр Держпраці».

Міністерство освіти і науки України підготувало інструктивно-методичні рекомендації «Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

Статтею 7 Закону України «Про охорону праці» надано право працівникам на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці. Зокрема встановлено, що за роботу з важкими та шкідливими умовами праці оплата праці здійснюється у підвищеному розмірі.