Меню

На запитання членів Профспілки щодо права на відпустку зовнішнього сумісника, який за основним місцем під час карантину працює дистанційно, юридичний відділ ЦК Профспілки надає роз'яснення.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спільно з Міністерством освіти і науки України підготували на місця роз’яснення щодо надання у 2020 році щорічної основної відпустки вихователям закладів дошкільної освіти, зокрема й груп загального розвитку, за період роботи з 2019 по 2020 роки повної тривалості 56 календарних днів, незалежно від відпрацьованого робочого року.

Постановою Уряду від 10 липня 2019 року № 694, яка набирає чинності з 1 січня 2020 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам.

Державні гарантії та відносини, пов’язані з відпусткою, регулюються Конституцією України, Законом України «Про відпустки», Кодексом законів про працю України, іншими законами та нормативно-правовими актами України.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» щорічна відпустка на вимогу працівника має бути перенесена на інший період у разі (обов’язкове перенесення на вимогу працівника):

Оплата праці працівників установ і закладів освіти, зокрема секретаря та прибиральників службових приміщень, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі Інструкція), та наказу МОН від 26.09.2005 № 557 «Про упорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ».

Розпочинається сезон відпусток і питання з оформленням їх належним чином все більше турбують спілчан.

Батько має намір скористатися відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Він написав відповідну заяву та додав довідку про те, що мати дитини вийшла на роботу.

Чи потрібно надавати додаткові довідки про виплату допомоги на дитину?

Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці – тривалістю до 35 календарних днів.

Виходячи з того, що реалізація трудових прав працівників залежить перш за все від їх знання, а також враховуючи практичну зацікавленість багатьох працюючих освітян, які мають дітей, у можливості отримання додаткових соціальних відпусток, пропонуємо роз'яснення щодо порядку надання додаткових соціальних відпусток, зокрема одинокій матері (батьку).