Меню

Існує велика кількість запитань щодо оплати праці працівників, які працюють за сумісництвом, як в одному так і декількох закладах та установах освіти, а також збереження за ними заробітної плати на час оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину, тому Управління соціально-економічного захисту ЦК профспілки працівників освіти і науки України наголошує на врахуванні наступного.

Заробітна плата вчителям, викладачам, які працюють у декількох школах чи інших закладах освіти, а це може бути робота й за сумісництвом, якщо сумарне тижневе навантаження у цих закладах перевищує 18 годин (720 годин на рік), під час оголошеного карантину виплачується у розмірі, визначеному за тарифікацією, незалежно від того, за якими формами організовано роботу цих вчителів, викладачів (на віддаленому доступі, дистанційно, за гнучким графіком тощо).

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на засіданні Уряду 11 березня 2020 року прийнято рішення (постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (зі змінами), згідно з якою встановлено з 12 березня по 3 квітня 2020 року на усій території України карантин, заборона, зокрема, проведення всіх масових (розважальних, спортивних) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, а також роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів. Терміни карантину можуть змінитись у залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

Відповідно до пункту 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, оплата праці педагогічних працівників здійснюється за тарифікацією.

Статтею 97 Кодексу законів про працю встановлено, що оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку, а всі інші платежі здійснюються після виконання зобов’язань щодо оплати праці.

Профспілка роз’яснює як захистити права працівників на своєчасну виплату заробітної плати в судовому порядку.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України доводить до відома і врахування в роботі роз’яснення Міністерства освіти і науки України в листі від 29.03.2018 № 2-798 стосовно атестації та оплати праці педагогічних працівників, які довантажено годинами педагогічної роботи на посаді вихователя групи продовженого дня, у зв’язку зі зверненням з цього приводу ЦК Профспілки до міністерства.

Уряд прийняв рішення щодо поліпшення умов оплати праці працівників бюджетних закладів галузі фізичної культури і спорту, збереження тренерсько-викладацького складу сфери фізичної культури і спорту, підвищення престижності роботи тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, тренерів центрів олімпійської підготовки. 

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України у межах компетенції інформує щодо оплати праці педагогічних  працівників, які працюють в інклюзивних класах.

Статтею 105 Кодексу про працю України передбачено, що працівники можуть виконувати на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.

У таких випадках проводиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розмір якої встановлюється на умовах, передбачених у колективному договорі (ч. 2 ст. 105 КЗпП).