Меню

Карантин є окремим страховим випадком відповідно до пп.51 п. 1 ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тож на час його дії працює особливий порядок видачі листків непрацездатності, які фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Перелік страхових випадків, за якими передбачено надання матеріального забезпечення Фондом соціального страхування України, було розширено на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення COVID-19. Про це директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена ДУМА повідомила 17 березня під час брифінгу МОЗ України щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що в Україні щорічно видається до 5,5 млн "лікарняних". Тому Уряд вирішив осучаснити цю систему і 28 листопада 2018 року прийняв постанову, якою передбачено утворення Електронного реєстру листків непрацездатності як системи накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності з використанням інформаційної інфраструктури Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (із змінами і доповненнями) право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні.

Відповідно до вимог статті 7, пунктів 4,6 Розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», постанови правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 34 до 1 серпня 2017 року мала закінчитися розпочата у січні 2015 року процедура припинення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх виконавчих дирекцій і робочих органів, з переведенням працівників цих фондів соціального страхування до Фонду соціального страхування України.

Наприкінці 2016 року до законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування внесено суттєві зміни, зокрема Законом України від 6.12.2016 №1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 1 січня 2017 року.